Vija Eviņa, Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas fakultātes asociētā profesore, iesaka ievērot režīmu un ik dienas rūpēties, lai stiprinātu savu imunitāti. Šobrīd pēc iespējas daudz vajag uzturēties svaigā gaisā, būt fiziski aktīviem un uzturā lietot zaļumus un visu citu, ko sniedz daba. Maksimāli daudz jāēd augļi - āboli un bumbieri. Ja tuvumā ir mežs, katru dienu vai arī nedēļas nogalēs vēlams doties uz mežu, lasīt un ēst mellenes. Vākt un uzturam gatavot sēnes. Sēnes veic imūnmobilējošu darbību.
Brūklenes uzlabo gremošanas sistēmu un neļauj rasties pūšanas procesiem. Tāpēc profesore iesaka lasīt brūklenes. Tās ieteicamas gan tūlītējai lietošanai, gan sasaldēt, lai arī ziemā var izmantot kā piedevu dažādiem ēdieniem.
Apgādājot organismu ar vajadzīgajām barības vielām, tiek stiprināts organisms, uzlabojas veselība, slimības atkāpjas vai vispār nerodas. Viens no veidiem, kā var stiprināt organismu, ir staigāt basām kājām, droši peldēties, lai arī ūdens vairs nav ļoti silts. Imunitātes stiprināšanai der arī sasparoties, baudīt gaisa un ūdens peldes, kad laiks kļūst arī nedaudz vēsāks.
«Kad saulīte parādīsies arvien retāk un neko vairs neatradīsim laukā un mežā, tikai tad jāsāk domāt par speciāliem līdzekļiem,» iesaka Vija Eniņa. Septembra beigās var sākt lietot tonizējošos maisījumus - dzērvenes, medu un ķiplokus, tāpat ehināciju. Var dzert arī ārstniecības augu tējas, kas stiprina organismu, kā arī izvēlēties bišu maizi vai ziedputekšņus. Stipra imunitāte jāveido ikdienā, un būtiski faktori, kas to veicina, ir mērenas fiziskās aktivitātes, sabalansēts uzturs, laba atpūta, kā arī smiekli un prieks.