Taču mazākie kabeļoperatori Balticom, Livas.lv un Edan Dienai norāda, ka minēto kanālu aizstājuši ar citu Krievijas propagandas kanālu Rossija 24. Jāpiebilst, ka gan aizliegtais TV kanāls Rossija RTR, gan Rossija 24 pieder vienai un tai pašai mediju grupai. Savukārt viens no lielākajiem satelītoperatoriem Viasat vēl joprojām pārraida Rossija RTR, jo NEPLP lēmums juridiski ir saistošs tikai kabeļoperatoriem. Kā Dienai stāsta Viasat pārstāvis Pērs Lorencs: «Kanāls Rossija RTR nav reģistrēts un netiek uzraudzīts Latvijā, līdz ar to mēs nevaram pārtraukt šī kanāla translāciju, jo mums ir noslēgts līgums ar to, kā arī mūsu klienti maksā, lai šo kanālu redzētu.» Jāpiebilst, ka Lietuvā Viasat neievēro tiesas apstiprināto Lietuvas radio un televīzijas komisijas lēmumu uz trim mēnešiem apturēt Krievijas telekanāla NTV-Mir un daļas programmas RTR planeta retranslēšanu.
NEPLP pārstāve Aija Dulevska, taujāta, vai lēmuma izpildes bilance ir apmierinoša, atbild apstiprinoši. «Mūsu lēmuma mērķis nebija ierobežot Krievijas TV kanālu informācijas izplatīšanu Latvijā, mūsu mērķis bija sodīt vienu konkrētu kanālu par konkrētiem likuma pārkāpumiem. Tas ir izdarīts.» A. Dulevska gan atteicās vērtēt, vai Rossija 24 ir labāks un objektīvāks par Rossija RTR, aizbildinoties ar to, ka kanālu ir tikai nupat kā sākts pārraidīt. Attiecībā uz Viasat rīcību NEPLP amatpersona vienīgi bezspēcīgi bilst, ka «Rossija RTR izņemšana no TV kanālu paketes būtu tikai uzņēmuma labās gribas izpaudums. Mēs to uzspiest nevaram». A. Dulevska gan bilst, ka NEPLP ir sācis darbu pie likumdošanas pārskatīšanas, lai tiesiski varētu «iedarboties» arī uz satelītraidītājiem, kuru darbību pašlaik neviens neregulē.
Citās domās gan ir Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis, kurš savā tvītā raksta: «Aptaujājot kolēģus, izskatās, ka NEPLP slavenā RTR «aizlieguma» rezultāts būs tā nomaiņa pret reālo hardcore propagandas kanālu Rossija 24.» Dienai J. Gulbis bilst, ka «no atbildīgajām institūcijām sagaida rūpīgu NEPLP lēmuma izpildes kontroli pār visiem TV programmu retranslētājiem Latvijā - kabeļtelevīzijā, satelīttelevīzijā un internetā, kas izskaustu nelegāla satura un pirātisma iespējas Latvijas informatīvajā telpā, kā arī mazinātu konkurences kropļojumu televīzijas nozarē.» J. Gulbis arī norāda, ka ir svarīgi stiprināt Latvijas sabiedriskā medija saturu, piedāvājot skatītājiem kvalitatīvu un analītisku žurnālistiku un satura daudzveidību.
Politologs Kārlis Daukšts Dienai uzsver, ka šādi TV kanālu aizliegumi no NEPLP puses ir vienīgi spēlēšanās, jo mūsdienu interneta pasaulē šādi aizliegumi vienkārši nedarbojas. Turklāt, kā jau minēts, Viasat, kuru īpaši skatās jutīgajos pierobežas apgabalos Latgalē, vismaz pagaidām turpina raidīt Rossija RTR. «Es šo lēmumu citādi nevaru nodēvēt kā vien par vēlmi izsist politisko vai personisko kapitālu,» norāda K. Daukšts. Politologs arī uzsver, ka viena Krievijas TV kanāla nomaiņa ar citu nekādu labumu nenesīšot, jo visi oficiālie Krievijas kanāli ir Kremļa kontrolē.
Jāatgādina, ka NEPLP savā pamatojumā par Rossija RTR aizliegšanu norāda, ka, vērtējot sižetus, ir konstatēti gan aicinājumi uz karu vai militāra konflikta izraisīšanu, gan naida kurināšanu etniskās un valstspiederības dēļ.