Jau rakstīts, ka Jērcēnu pusē kādā novadgrāvī vietējie mednieki, nojaucot bebru uzbūvēto aizsprostojumu, ūdenstilpes dibenā atrada nežēlīgi noslīcinātu aptuveni gadu vecu takša šķirnes kucīti. Lai dzīvniekam ātrāk padarītu galu, tam bija stingri sasietas ķepas un klāt piesiets paliels akmens. Neilgi pēc tam Ziemeļlatvija ieguva informāciju, ka nodarījumā atzinusies suņa īpašniece A. Šomase.
Tiesa ņēma vērā, ka apsūdzētā A. Šomase vaļsirdīgi atzina savu vainu, nodarīto nožēloja. Viņa skaidroja, ka tik krasu lēmumu par atbrīvošanos no suņa pieņēmusi tāpēc, ka kucītei bijis nejauks raksturs. Šī iemesla dēļ radušās problēmas arī ar kaimiņiem, jo suns kodis vistas. Saimniece ar lina striķi Netai sasējusi kājas, ielikusi to mašīnā, aizbraukusi uz aptuveni 4,5 kilometrus netālo mežu. Tad viņa kucītei piesējusi līdzi paņemto akmeni, iemetusi dzīvnieku netālu esošajā novadgrāvī, pagaidījusi, kamēr dzīvnieks noslīkst, un devusies mājup. Tiesā suņa galinātāja atzina, ka veids, kādā viņa atbrīvojusies no nevēlamā mājdzīvnieka, nav bijis tas pareizākais. Tagad viņa to saprotot.
Tiesa, nosakot soda mēru, ņēma vērā arī to, ka Strenču novada dome, kas ir A. Šomases darbavieta, viņu raksturoja ļoti pozitīvi. Savukārt Strenču novada bāriņtiesa norādīja, ka A. Šomasei ir piešķirts audžuģimenes statuss, kas arī uzskatāms par pozitīvu novērtējumu. Pašlaik viņas aprūpē ir trīs nepilngadīgi bērni, bet ģimenē joprojām dzīvo 21 gadus vecs audžudēls, kuram ir jāpabeidz mācības.
A. Šomases mājās dzīvo arī trīs kaķi un daži truši. Uz tiesneses jautājumu, vai šiem mājdzīvniekiem nenāksies piedzīvot līdzīgu galu, kā tas notika ar takša kucīti, dzīvnieku saimniece atbildēja, ka neesot domājusi par iespēju atteikties no tiem, jo tik ilgu laiku jau visi dzīvojot zem viena jumta un viņa esot pieradusi pie šiem dzīvniekiem.
Savukārt organizācija Dzīvnieku SOS paudusi uzskatu, ka spriedums par suņa cietsirdīgu nogalēšanu varēja būt bargāks nekā piespiedu darbs, ziņo BNS.