Vācijas vicekanclers Zigmārs Gabriēls izteicies, ka jādara viss iespējamais, lai ierobežotu piekļuvi nāvējošiem ieročiem. Viņš arī teica, ka varasiestādes izmeklē, kā D. Sonbolijs ieguva ieroci, lai gan viņam bija nozīmīgas psihes problēmas. Iekšlietu ministrs Tomass de Mezjērs intervijā Bild am Sonntag paziņoja, ka plāno pārskatīt ieroču likumus. Ieroču likumus Vācijā padarīja stingrākus pēc šaušanām skolās Erfurtē 2002. gadā un Vinendenē 2009. gadā - katrā tika nogalināti 16 cilvēku. Ieroču pircējiem vecumā līdz 25 gadiem ir jāveic psihiatrisks izvērtējums. Pilnīgi automātisko ieroču tirdzniecība ir aizliegta. Pusautomātiskos drīkst izmantot vienīgi medībās vai sacensībās.
Svētdien Minhenē turpinājās nogalināto piemiņas pasākumi. Septiņi no viņiem bija Vācijā dzīvojoši ārvalstu izcelsmes nepilngadīgie - trīs no Kosovas, trīs no Turcijas un viens no Grieķijas. Bavārijas federālās zemes lielākajā tirdzniecības centrā Olympia notikušajā uzbrukumā tika ievainoti vēl 27 cilvēki, desmit no viņiem - kritiski smagi.
Policija, izmeklējot notikušo un veicot kratīšanu šāvēja dzīvesvietā, noskaidrojusi, ka viņš bijis apsēsts ar masu šaušanām. Dzīvoklī tika atrasta grāmata par šaušanām ASV skolās. Viņš paveica noziegumu tieši piektajā gadadienā pēc tam, kad Anderss Breivīks nogalināja desmitiem cilvēku Norvēģijā. D. Sonbolijs šaušanas noziegumam esot gatavojies gadu. Viņš esot izmantojis Facebook, lai ar viltus atlaižu solījumiem pievilinātu cilvēkus McDonald's ēstuvei tirdzniecības centrā. Izmeklētāji noraidījuši pieņēmumus, ka šāvējs būtu saistīts ar islāmistiem.