Ja maksātnespējas procesā pēc mantas pārdošanas persona segusi vismaz 51% no parādsaistībām, tās maksātspēja atjaunojas uzreiz un atlikusī parāda summa tiek norakstīta. Pirmdien komisijā tika pieņemts lēmums arī par ikmēneša maksājuma zemāko robežu - 60 latiem, ko Saeima pirms tam nebija akceptējusi.
Diena jau ziņoja, ka 22. jūnijā Valsts prezidents Valdis Zatlers atdeva otrreizējai caurskatīšanai trīs Saeimā svaigi pieņemtos likumus, no kuriem viens bija jaunais Maksātnespējas likums. Tas paredzēja fiziskās personas bankrota procedūru pabeigt divos gados neatkarīgi no saistību apjoma, ik mēnesi maksājot kreditoram parāda dzēšanai 30% no ienākumiem bez noteiktas zemākās robežas.
Atdodot tikko pieņemto likumu Saeimai, V. Zatlers motivācijas vēstulē norādīja, ka tajā nav samērotas visu iesaistīto pušu intereses un vienāds tiesiskais regulējums piemērots visiem parādniekiem neatkarīgi no saistību apmēra. Valsts prezidents uzsvēra, ka, izstrādājot likumu, nav izvērtēta tā ietekme uz budžetu, jo esot jāņem vērā, ka fizisko personu bankrota procedūra skars virkni parādnieku, kuriem ir saistības Latvijas valsts īpašumā esošajās kredītiestādēs. Vēl prezidents norādīja, ka likums ir tendēts uz banku parādniekiem un likumā nekas nav teikts par uzņēmējiem, kuri, īstenojot savu uzņēmējdarbību, periodiski nokļūst gan kreditoru, gan debitoru lomās. Savukārt par likumprojektu atbildīgie - Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (TP) un līdzpriekšsēdētājs Mārtiņš Roze (ZZS) pauda nožēlu par Valsts prezidenta ļaušanos banku lobijam.
«Šodien komisijas darba grupa izvērtēja un noraidīja Deputātu Madara Lasmaņa (JL) un Annas Seiles (TB/LNNT) priekšlikumu par dažādu bankrota nosacījumu piemērošanu personām, kuru saistības ir virs un zem 100 000 latu,» norādīja V. A. Krauklis, piebilzdams, ka arī Saeimas Juridiskais birojs šādu nosacījumu atzinis par antikonstitucionālu - būtu ļoti grūti pamatot, kādēļ ir novilkts tieši šāds slieksnis. Pēc pirmdienas debatēm pieņemto likumprojekta redakciju Tautsaimniecības komisijas darba grupas locekļi vēlreiz izvērtēs 12. jūlijā un tad virzīs uz Saeimu balsojumam vēlreiz.