Sākotnēji Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komiteja bija uzdevusi galvaspilsētas izpilddirektoram Jurim Radzevičam izstrādāt tādus noteikumus, kuros būtu iekļauts nosacījums komersantam saņemt pašvaldības atļauju par tirdzniecības vietām, kurās tiek veikta alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecība. Tomēr konstatēts, ka tad, ja pašvaldībai nāktos izsniegt atļaujas katrai no 2839 Rīgā esošajām alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecības vietām, tas radītu ievērojamu administratīvo resursu patēriņu, palielinātu birokrātiju un ievērojami paaugstinātu korupcijas risku, teikts deputātiem sagatavotajā izpilddirektora vēstulē. Tāpēc regulējumu ieteikts mainīt ar saistošajiem noteikumiem, kas paredz aizliegumu alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecībai, nosakot kritēriju - aizliegumu alkoholiskos dzērienus pārdot no plkst. 22.00 līdz 8.00 tirdzniecības zālē, kurā iespējams iegādāties alkoholiskos dzērienus gan promnešanai, gan izlejamā veidā patērēšanai uz vietas. Rīgas domes pārstāvis Viktors Daugmalis Dienai paskaidroja, ka noteikumi varētu stāties spēkā no 2016. gada 1. janvāra, lai komersanti varētu pielāgot telpas. «Nostādīt fakta priekšā nebūtu pareizi,» izteicās V. Daugmalis. Noteikumi vēl jāpieņem ne tikai komitejā, bet arī Rīgas domes sēdē, un nav izslēgts, ka tie var tikt papildināti.
Savukārt Latvijas Tirgotāju asociācijas padomnieks Austris Kalniņš uzskata, ka «Rīgas domei ir attīstīta fantāzija». Pēc viņa teiktā, noteikumi nav nepieciešami, jo šogad pieņemtie grozījumi Alkohola aprites likumā jau ieviesuši lielāku kārtību. Likumā teikts, ka alkoholu aizliegts tirgot no pulksten 22.00 līdz 8.00, izņemot tādas mazumtirdzniecības vietas, kurās alkoholiskie dzērieni tiek realizēti tikai izlejamā veidā un tiek nodrošināta to patērēšana uz vietas, kā arī beznodokļu tirdzniecības veikalus. Saeimas deputāts Aleksejs Loskutovs (Vienotība), kurš bija šī precizējuma autors, Dienai atzīst, ka nav pētījis, kā prakse sadzīvo ar normu un vai visi tirgotāji apzinās, ka pēc tās ieviešanas alkoholu pēc desmitiem vakarā drīkst tirgot tikai kafejnīcās un bāros, nevis bodītēs, kurās nolikts viens galdiņš it kā lietošanai uz vietas. Taču Rīgas domes plānus pieņemt atsevišķus noteikumus A. Loskutovs vērtē atzinīgi, sakot: «Dubults neplīst. Ja kāds grib izlikties, ka šo likuma normu nesaprot, un aizbildinās ar nezināšanu, tad viņam par to tiks atgādināts vēlreiz.»
2013. gadā un no 2014. gada 1. janvāra līdz 18. septembrim Rīgas pašvaldības policijas redzeslokā nonākuši 86 tirdzniecības objekti, kuros pārdoti alkoholiskie dzērieni. Par šo objektu darbību tika saņemti policijas izsaukumi un 695 sūdzības. Pēc iedzīvotāju atkārtoti sniegtās informācijas, šīs tirdzniecības vietas pārbaudītas vēl divsimt reižu. 2013. un 2014. gadā saņemti 520 izsaukumi, kas saistīti ar nakts miera traucējumiem, kopumā konstatējot 261 administratīvo pārkāpumu. Iedzīvotāju nakts mieru traucēja gan tirdzniecības vietās skaļi atskaņota mūzika, gan klientu pārlieku skaļā uzvedība, teikts jauno Rīgas domes saistošo noteikumu projekta pavadrakstā.