Testa jautājumus Diena apzināti veidoja par plašu tēmu loku, kā informācijas avotu izmantojot internetā pieejamos resursus, kā arī grāmatā Gribi būt miljonārs ievietotos pašu vieglāko līmeņu jautājumus. Visiem partiju līderiem tika uzdoti vieni un tie paši jautājumi, katrs politiķis tika intervēts atsevišķi un klātienē, izslēdzot iespēju špikot. Tika intervēti sešu lielāko partiju līderi - Zatlera Reformu partijas priekšsēdis Valdis Zatlers, Vienotības priekšsēde Solvita Āboltiņa, Zaļo un Zemnieku savienības priekšsēdis Raimonds Vējonis, Saskaņas centra priekšsēdis Nils Ušakovs, VL-TB/LNNK premjera kandidāts Gaidis Bērziņš, kurš Roberta Zīles vietā pašlaik darbojas VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētāja amatā, kā arī Šlesera Reformu partijas LPP/LC priekšsēdis Ainārs Šlesers.
Tikai retais jautājums bija tāds, uz kuru pilnīgi visi politiķi atbildēja nekļūdīgi. Atbildes liecina, ka visgrūtāk gājis ar jautājumiem par kultūru, dažus paklupinājuši jautājumi par ģeogrāfiju. Daži politiķi Dienai arī atklāti atzina, ka literatūra un māksla nav viņu stiprā puse, citi atkal atzīst, ka neveikli jūtas jautājumos par skaitļiem un cilvēku uzvārdiem. Pilnīgi precīzi vismaz uz pusi no jautājumiem atbildēja trīs - V. Zatlers, S. Āboltiņa un R. Vējonis.
Vaicāts, vai no politiķiem ir pamats prasīt zināšanas par vispārējiem jautājumiem, politologs Ivars Ījabs norāda, ka galvenais, lai politiķi pārzina jautājumus, ar kuriem strādā Saeimā. No «vidējā politiķa» sabiedrība negaidot, ka viņš būs ļoti izglītots, jo laiks, kad augstus politiskos amatus varēja ieņemt tikai intelektuāļi, ir noiets etaps. Pirms 100 gadiem gan bija izglītības kanons, kas jāpārzina visiem, taču mūsdienās klasiskā izglītība Eiropā aizgājusi otrajā plānā un politiķi ieguvuši šaurāk specializētu izglītību. Arī pasaulē politiķi neizceļoties ar smalku inteliģenci, un vēlētāji pat to negaidot un balsojot par cilvēkiem, kuri ir tādi paši kā viņi. «Demokrātija ir vairākuma vara, un vairākums ir tāds stipri viduvējs,» norāda I. Ījabs, kurš paskaidro, ka aptaujas liecina - joprojām daļa cilvēku domā, ka Saule griežas ap Zemi vai ka Čeburaška ir reāls dzīvnieks kaut kur Krievijā.