G. Poļiščuka uzskata, ka RN rīkojās nelikumīgi, tāpēc viņa plāno vērsties tiesā. Viņa arī norādīja, ka patlaban teātra nākotne nav skaidra, taču režisore cer uz sabiedrības atbalstu. Tāpēc nākamnedēļ teātris varētu vērsties pie iedzīvotājiem, lai pievērstu uzmanību šai «netaisnīgajai situācijai». Ja situācija neatrisināsies un būs skaidrs, ka šajā valstī valda netaisnība, G. Poļiščuka varētu doties prom no Latvijas.
Vēl ceturtdien režisore pauda cerību, ka izdosies vienoties ar RN par 5000 latu lielā parāda samaksu un iespēju arī turpmāk iestudēt izrādes Kongresu namā. Viņa uzskata, ka parāds nav tik liels, lai tā dēļ teātri izliktu uz ielas.
Savukārt T. Luksa teica, ka RN nogaidīšot nedēļu, lai dotu laiku teātrim pašam izvākties. Pēc tam telpas varēs īrēt jebkurš interesents uz konkrētu pasākumu. RN pārstāve noliedz, ka Kongresu nama Jauno zāli jau būtu noskatījis kāds cits ilgtermiņa īrnieks - līdzīgi kā lielā zāle, arī šīs telpas paredzētas īstermiņa nomai konkrētu pasākumu organizēšanai. Kamēr TO telpas nebūs atbrīvojusi, pagaidām tās nomai netiek nodotas.
Jau vēstīts, ka G. Poļiščuka kopā ar Teātra observatorijas radošo grupu Kongresu namā izrādes sāka spēlēt pērn septembrī - pēc tam kad Kultūras ministrija teātrim bija atteikusi dotāciju un teātrim bija jāpamet iepriekšējās telpas Tērbatas ielā. Lēmumu, ka Kongresu namā atradīsies teātris, pieņēma toreizējais Rīgas vicemērs Ainārs Šlesers (LPP/LC). TO bijusi vienīgā, kas pieteikusies konkursam uz Jaunās zāles apsaimniekošanu. 100 tūkstošus latu teātrim ziedoja uzņēmējs Edvīns Samulis. Pērn jūnija beigās G. Poļiščuka pievienojās Tautas partijai (TP) un startēja arī 10. Saeimas vēlēšanās Par labu Latviju! sarakstā, taču netika ievēlēta.
Šā gada jūlijā RN nolēma pārtraukt sadarbību ar TO, jo nebija izpildīti līguma nosacījumi par izrāžu skaitu un apmeklētāju piesaisti, kā arī bija iekrājies tūkstošos mērāms komunālo maksājumu parāds.