«Es uzticos premjerei, bet uzskatu, ka ministram vajadzēja dot iespēju pašam atkāpties,» Dienai atzina S. Āboltiņa. Kāds Vienotības biedrs pieļāva, ka «tik emocionāli Laimdota Straujuma ir reaģējusi pirmo reizi». «Ministrs ir zaudējis manu uzticību. Uzskatu, ka airBaltic uzraudzība ir veikta neapmierinoši,» paziņojumā vēstīja L. Straujuma. A. Matīss Saeimas vēlēšanās ieguva vēlētāju uzticību un jau ir informējis, ka atjaunos deputāta mandātu. Vienotības līdere atgādināja, ka šī patiešām ir smaga nozare, kurā ir vēl virkne jautājumu, sākot ar Latvijas dzelzceļu, Pasažieru vilcienu un beidzot ar Rīgas brīvostu. Taču A. Matīss bijis «atvērts sarunām ar partijas valdi un frakciju». Vienotība ir gatava virzīt nākamo satiksmes ministru, bet kandidātu vēl nav gatava nosaukt.
Kā neordināru šo situāciju Dienai raksturoja arī Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, kurš neatceras, ka kāda partija «būtu tik krasi nostājusies pati pret savu ministru». Ziņa bija pārsteigusi arī Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-TB/LNNK līdzpriekšsēdētāju Gaidi Bērziņu, jo dienu iepriekš Saeimas sēdē, kurā konceptuāli pieņēma nākamā gada valsts budžetu, nekas neesot liecinājis, ka L. Straujumai varētu būt domstarpības ar A. Matīsu. Visu triju partiju līderiem esot daudz jautājumu par notikušo, jo ar informāciju negribīgi dalījušies arī ministri, jo sēde, kurā izskatīja jautājumu par nacionālo aviokompāniju airBaltic, bija slēgta.
Preses konferencē uz jautājumu, vai premjere varētu prasīt vēl kāda ministra atkāpšanos, L. Straujuma neatbildēja. Taču jau ir sākušies minējumi, vai valdībā nenotiks plašākas izmaiņas, jo ministra atkāpšanās notiek pirms 30. novembrī paredzētās nākamā gada valsts budžeta pieņemšanas un valdības lēmumam par airBaltic var būt ietekme arī uz budžetu. Valdības rīcībspējā S. Āboltiņa saskata zināmas problēmas, un, ja kādam būtu mērķis provocēt nestabilitāti, šo situāciju varētu izmantot. Līdzīgs viedoklis ir arī NA līdzpriekšsēdētājam G. Bērziņam, kurš uzsvēra, ka NA tāda nodoma neesot. Valdības veidošanā interesi par Satiksmes ministriju bija izrādījusi ZZS. A. Brigmanis, sazinoties ar premjeri, esot uzsvēris, ka Vienotībai ir jāvirza nākamais satiksmes ministra kandidāts, taču ZZS kandidātu rūpīgi vērtēšot. Tikmēr kuluāros jau izplatās baumas par plašākām pārmaiņām, ieskaitot minējumus, ka ZZS varētu dabūt Satiksmes ministriju, bet S. Āboltiņa vadīt Aizsardzības ministriju. «Es vēlos šīs baumas izravēt pašā saknē. Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis strādā lieliski, un es neplānoju ieņemt šo amatu,» uzsvēra S. Āboltiņa.
Šī notikuma ēnā palika Vienotības frakcijas balsojums par bijušo partijas biedru Veiko Spolīša un Dzintara Zaķa izslēgšanu arī no frakcijas. Lēmuma pieņemšanai pietrūka divu trešdaļu vairākuma. Ja abi deputāti atstātu frakciju, tajā būtu tikpat deputātu, cik ZZS - 21. S. Āboltiņa uzskata, ka minētajiem kolēģiem vajadzēja nolikt arī mandātus, viņa ir balsojusi par abu izslēgšanu no frakcijas. Ja notiek pārmaiņas valdībā, V. Spolītis gan varētu zaudēt mandātu, kuru saņēmis uz ministru pilnvaru laiku.