Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes (LBJLP)organizēto Jāņa Baltvilka balvu, ar kuru kopš 2004. gada atzīmē labākos bērnu grāmatu autorus un māksliniekus, pasniedza svētdien, 24. jūlijā, dzejnieka Jāņa Baltvilka (1944-2003) dzimšanas dienā. Ceremonija notika Jaunajā Rīgas teātrī.
Žūrija izvērtēja 28 grāmatas, kas iznākušas no pērnā gada 31. maija līdz šā gada tam pašam datumam. No četriem balvai izvirzītajiem literātiem žūriju visvairāk uzrunāja M. Cielēnas pasaku un dzejas grāmatas, kur «spraigi un pārsteidzoši mūsdienīgi dzīvo reāls un fantastisks personāžs». Savā verdiktā žūrija īpaši atzīmējusi autores grāmatu Princese Aurēlija un kokspoki (izdevniecība Lietusdārzs). M. Cielēna teic, ka šī darba rakstīšana viņai saistās ar vieglumu. «Man bija interesanti, tēli gāja paši savu ceļu, un rakstīšanas procesā nezināju, kā stāsts attīstīties un kā beigsies,» viņa saka.
Princese Aurēlija un kokspoki svētdien piedzīvoja dubulttriumfu, jo balvu saņēma arī tās ilustrators - gleznotājs un Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs. Kopumā tika izvērtēts deviņu mākslinieku veikums. «Mani uzrunāja Māras fantāzija, tajā ir plašs lauks mākslinieka interpretācijai, un prieks, ka mums saskanēja,» tā A. Naumovs.
Starptautisko Baltvilka balvu saņēma igauņu rakstnieks Andruss Kivirekhs un tulkotājs Guntars Godiņš par grāmatu Lote no Izgudrotāju ciema (Zvaigzne ABC). Žūrijas atzinības balva - Jura Kronberga un mākslinieces Anetes Meleces «izcili saskanīgajam kopdarbam dzejoļu krājumā Mākoņu grāmata» (Liels un mazs).
Laureāti savā īpašumā ieguva Ineses Brants darinātu porcelāna skulptūru, diplomu, naudas prēmiju, kā arī iespēju mēnesi dzīvot un strādāt Ventspils Starptautiskajā rakstnieku un tulkotāju mājā un saņemt stipendiju.
Šā gada žūrijā darbojās: LBJPL vadītāja Ilze Stikāne, LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova, LMA asoc. prof. Juris Petraškēvičs, mākslas vēsturniece Austra Avotiņa, aktieris Kaspars Znotiņš un literāts Kārlis Vērdiņš.