Policija jau arestējusi 37 cilvēkus, kuriem izvirzītas apsūdzības izspiešanā, krāpšanā, naudas atmazgāšanā un naudas piesavināšanā. Izmeklēšana sākta pret 100 pazīstamiem politiķiem un uzņēmējiem, to skaitā - bijušo Romas mēru un ekspremjera Silvio Berluskoni politisko sabiedroto Džanni Alemanno.
Izmeklēšanas laikā policijas ierakstītajās sarunās atklājies noziedzīgā grupējuma konstatētais, ka viņiem bijis izdevīgāk iegūt naudu, uzpērkot kontraktu piešķīrumus pilsētas administrācijā, kā arī piesavinoties bēgļu un imigrantu nometnēm piešķirtos līdzekļus nekā tirgojot narkotikas.
Zemestrīce Romā
Premjerministrs Mateo Renci jau izteicies, ka policijas atklātā informācija viņu ir šokējusi, taču šokēti ir arī iedzīvotāji un mediji, lai gan Itālija pēdējā nevalstiskās organizācijas Transparency International globālajā korupcijas izjūtamības indeksā ir ierindota Eiropas viskorumpētāko valstu vidū, vēsta Reuters. Pēc šogad izskanējušajiem skandāliem par 2015. gada Expo Milānā un Venēcijas plūdu barjeras celtniecību aresti Romā apliecinājuši, cik dziļi korupcija ietekmējusi pašvaldības visā valstī.
Kādā avīzē Roma nodēvēta par mafijas galvaspilsētu, cita raksta par politiski tiesisko zemestrīci, kas satricinājusi pilsētu. Savukārt Ilsole24ore.com secina: pēdēji aresti liecina, ka Itālijas galvaspilsēta ir krustcelēs starp veco klasisko itāļu mafiju un jauno reformēto mafiju. Izdevums arī atgādina, ka no septiņdesmitajiem līdz deviņdesmitajiem gadiem aktīvais Magliana grupējums Romā, kurā vienā tīklā darbojās gan uzņēmēji, gan labējie teroristi un slepenās masonu ložas, gan politiķi un ierēdņi, bija tik bagāts un ietekmīgs, ka deva pavēles gan Kampānijas Camorra, gan Sicīlijas Cosa nostra. «Acīmredzot grupējuma darbība īsti nekad netika izbeigta. Tumšā pagātne ir atgriezusies, un tagadne izrādījusies vēl tumšāka.»
Vienacainais estēts
AFP, atsaucoties uz policijas informāciju, raksta, ka noziedzīgo tīklu vadījis Masimo Karminati, kuru vietējie mediji dēvē par Romas kriminālās pasaules melno dvēseli, tajā viņš pazīstams kā Romas pēdējais karalis. 56 gadus vecais M. Karminati zaudēja vienu aci apšaudē ar policistiem astoņdesmito gadu sākumā, kad viņš darbojās Nuclei Armati Rivoluzionari - neofašistiskā ekstrēmistu grupējumā, kas bija iesaistīts Boloņas dzelzceļa stacijas spridzināšanā 1980. gadā, kurā bojā gāja 85 cilvēki. 1998. gadā viņam piesprieda 10 gadu cietumā par iesaistīšanos Romas Magliana kriminālajā grupējumā. The Daily Telegraph ironizē, ka viņam nav bijusi sveša arī estētiskā puse, policija kratīšanā viņa mājoklī atrada Džeksona Poloka un Endija Vorhola darbus.
Viņa vadībā noziedznieki ar politiķiem vienojās, kā piesavināties naudu no valsts un pašvaldībām, kas paredzēta imigrantu un bēgļu centru darbībai. Policijas publiskotajos telefonsarunu ierakstos dzirdams, ka M. Karminati labā roka Salvatore Buci saka sarunbiedram: «Vai tu vispār saproti, cik ļoti mēs varam uzvārīties uz imigrantiem? Narkotirdzniecība ir daudz neienesīgāka. Šo gadu beidzām ar 40 miljonu apgrozījumu... Bet mūsu peļņa nāca no čigāniem, izmitināšanas ārkārtas gadījumos un imigrantiem.»
To cilvēku vidū, pret kuriem sākta izmeklēšana, ir arī pašreizējais Romas Pretkorupcijas dienesta vadītājs Italo Valters. Romas mērs Ignacio Marīno jau pavēlējis pārskatīt visus pilsētas noslēgtos līgumus.