Koncepcija ir publiska, bet uz tās pamata izstrādātais nacionālās drošības plāns sabiedrībai nebūs pieejams, jo tajā būs ietverti konkrēti valsts apdraudējuma novēršanas pasākumi. Par drošības koncepciju balsoja ne tikai koalīcijas deputāti, bet arī politiķi no opozīcijā esošās Latvijas Reģionu apvienības (LRA) un partijas No sirds Latvijai. Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-TB/LNNK (NA) deputāti Kārlis Krēsliņš un Edvīns Šnore, tāpat kā Saskaņa, atturējās.
Uzmanību piesaistīja S. Āboltiņas teiktais: «Ir ļoti svarīgi, lai visas trīs valsts augstākās amatpersonas par valsts ārpolitiku un stratēģiskajām interesēm tomēr runātu vienā valodā un atrastu veidu, kādā savus ziņojumus pasaulei, Eiropai, bet galvenokārt savai sabiedrībai, vēstītu skaidri, nevis pretrunīgi, kā tas dažkārt šobrīd ir.» Varēja secināt, ka teiktais adresēts nevis Valsts prezidentam Raimondam Vējonim un premjerei Laimdotai Straujumai (Vienotība), bet gan Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (NA), kuras runās bijusi jūtama NA pozīcija.
I. Mūrniece Dienai sacīja, ka augstāko amatpersonu pozīcija stratēģiski svarīgos ārpolitikas un drošības jautājumos tiek saskaņota un ir vienota. Taču tā nekad nebūšot, ka visas amatpersonas «kā roboti skaitīs vienu skaitāmpantiņu ar vieniem noteiktiem vārdiem». Arī ārvalstīs amatpersonām niansēs ir savs skatījums uz ārpolitikas jautājumiem. Uzmanību piesaistīja arī LRA deputātu Mārtiņa Bondara un Artusa Kaimiņa uzstāšanās, kas vairs nebija tik teatrālas. Viņi lietišķi norādīja, kam jāpievērš uzmanība. M. Bondars apdraudējumu drošībai saskatīja arī nespējā nodrošināt godīgas vēlēšanas un varas resursu izmantošanā politisko konkurentu apkarošanai. Diena jau rakstīja, ka, ja notiks valdības maiņa, LRA ietekme varētu palielināties.