Kad radās ideja par sporta skolas izveidi?
Katram sportistam un sava sporta veida fanātam ir vēlme ar laiku atvērt savu skolu. Tā bija arī man. Tomēr šis sapnis visu laiku tika atlikts, jo pati vēl aktīvi sportoju un vienai to paveikt būtu ļoti grūti. Šovasar radās izdevība sadarboties ar Rīgas olimpisko centru, ko arī kopā ar māsu Ilzi izmantojām.
Pati esi aktīvi iesaistījusies treneres darbā!
Sirds sāp, ka dāmu volejbols Latvijā ir pieklusis. Gribas to pacelt padomju laika līmenī, kad mums bija pašiem sava meistarkomanda Aurora un katrā pilsētā spēcīga vienība. Dāmu volejbols ir atraktīvs un emocionāls. Viens solis ir šīs skoliņas izveide, otrs ir darbs ar jaunatnes meiteņu izlasi, ar kuru cīnīsimies Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Tālākā nākotnē centīsimies paņemt savā paspārnē skolā un veidot komandu, kas būtu konkurētspējīga gan Latvijā, gan Igaunijā.
Kāds ir Latvijas jaunatnes volejbola līmenis?
Ir sporta skolas, treneri, taču līdzekļu trūkuma dēļ ir problēmas ar sacensībām. Mīnuss ir tas, ka pēc 12. klases sportisti pazūd, jo nav nākamā solīša. Nav studentu sporta, nav sieviešu sporta, nav iespēju turpināt spēlēt kādā komandā. Jāmeklē iespējas, kā noturēt meitenes sportā. Spēcīgs motivētājs ir nauda, taču to mēs nevaram piedāvāt.
Ko devusi Latvijas un Lietuvas sieviešu čempionāta izveide?
Tas ir solītis uz priekšu, lai paceltu čempionāta līmeni, taču slikti, ka neizdodas veicināt jaunu Latvijas komandu izveidi. Pērn mums bija četras komandas, šogad - trīs.
Kas traucē?
Tas nav profesionāls sports. Ar to nevar pelnīt iztiku. Komandas izveide balstās uz entuziasmu. Jāparāda cīņasspars un vēlme strādāt. Tad arī klubam ir vieglāk atrast atbalstītājus. Lielākās izmaksas ir par zāles īri un braucieniem uz sacensībām.
Trenējot neesi aizmirsusi par Londonas olimpiskajām spēlēm?
Lēnām gatavojos pludmales volejbola sezonai, galveno uzmanību veltot fiziskajai sagatavotībai, lai piecus mēnešus varētu aizvadīt bez kritumiem. Pludmales smiltīs neatgriezīšos tik drīz - jo agrāk sāk, ātrāk apnīk.
Cik lielas ir izredzes tikt uz Londonu?
Izveidota jauna atlases sistēma. Ja iepriekš olimpiskajām spēlēm kvalificējās 24 pāri pēc pasaules ranga, tad šobrīd - tikai 16. Par pārējām vietām cīnās kontinenta līmenī - pa ceļazīmei tiek kontinentu uzvarētājiem, un tad tiek rīkots papildtturnīrs. Mēs esam kaut kur pa vidu. Pašiem idejas autoriem viss vēl nav līdz galam skaidrs.