Sabre strike nav uzskatāmas par kārtējo ķeksīti militārajā bruņoto spēku ikdienā, jo faktiski bijušas lielākās mācības atjaunotās neatkarīgās Latvijas valsts vēsturē. Vērts pieminēt vismaz trīs šī militārā pārbaudījuma mērķus.
Pilnveidot Baltijas valstu savstarpējās spējas sadarboties starptautiskajās operācijās, uzlabot kopējo sadarbību un savietojamību ar stratēģisko partneri ASV, kā arī palielināt Latvijas spējas uzņemt un atbalstīt šurp nosūtītās sabiedroto armiju vienības. Neapšaubāmi tie ir mūsu valsts un arī reģionālās drošības garantēšanai nepieciešami darbi.
Afganistānas apstākļiem maksimāli pietuvinātajās situācijās Sabre strike gaitā bija redzams, cik nopietni pret šo misiju izturas mācībās piedalījušos armiju vadība. Plānojot mācības (no 2009. gada augusta), tikusi ņemta vērā pretinieka - islāma kaujinieku - izturēšanās un karošanas taktika. Tieši to - Sabre strike iesaistītā «pretinieka» augsto prasmi - atzinīgi novērtējuši dažādi novērotāji un virsnieki. Tas bijis labs beidzamais treniņš tiem Latvijas karavīriem, kuri dosies mūsu bruņoto spēku kārtējā misijā uz Afganistānu jau decembrī. Tas pats sakāms arī par lietuviešiem un igauņiem, tiesa, viņu karavīriem pēc šīm mācībām līdz braukšanai uz Afganistānu priekšā vēl vesels pusgads.
No politiskā viedokļa Sabre strike vēlreiz apliecinājušas visu mācībās iesaistīto valstu izpratni par kopējām drošības interesēm, kā arī vēlmi un spējas saliedēti darboties ne tikai šauri nacionālo interešu aizstāvībā. Praksē to šoreiz Ādažos apstiprinājuši amerikāņu, lietuviešu, igauņu un latviešu karavīri.