Sieviešu diena joprojām tiek svinēta vairākos desmitos valstu, bet īpaši lielu popularitāti ieguvusi bijušajās padomju bloka valstīs. Krievijā un citās bijušajās padomju republikās 8. marts ir oficiāla brīvdiena, lai gan šajā dienā reti kurš pievēršas pārdomām par sieviešu līdztiesību. 8. marta svētki šajās valstīs tiek svinēti kā kolektīvā Valentīna diena, kurā ziedus, dāvanas un īpašu uzmanību no vīriešiem saņem ne tikai viena izredzētā, bet gan visas sievietes.
Sieviešu diena tiek svinēta ne tikai Austrumeiropā, bet arī virknē Āfrikas un Āzijas valstu, piemēram, Angolā un Laosā, kur šos svētkus popularizēja PSRS pārstāvji. Trešās pasaules valstīs Sieviešu dienai ir vairāk politisks raksturs, jo šajās zemēs joprojām ir lielas problēmas ar sieviešu tiesību ievērošanu.
Sieviešu diena savu patieso būtību visvairāk saglabājusi Skandināvijas valstīs, kur sasniegts lielākais progress dzimumu līdztiesības jomā. Ziemeļvalstu feministes šo dienu izmanto savu mērķu popularizēšanai. Krievijas laikraksts Novije izvestija secina, ka zviedru sievietes 8. martā negaida ziedus un komplimentus no vīriešiem, jo nevēlas samierināties ar patriarhālu attieksmi pret sievietēm kā «vājo dzimumu».
Rietumu sievietēm jau sen izdevies sasniegt daudzus feminisma kustības mērķus (vēlēšanu tiesības, karjeras iespējas), tomēr daudzās jomās vēl ir problēmas, piemēram, sieviešu atalgojums pārsvarā ir zemāks nekā vīriešu atalgojums. Arī politikā līdzsvars nav sasniegts, jo pasaulē tikai 19% parlamenta deputātu ir sievietes. Latvijas rādītājs ir nedaudz augstāks par vidējo, jo Saeimā pašlaik ir 22 sievietes.