Tā virzītāji gan nav paši iedzīvotāji, bet Rīgas Tehniskās universitātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts sadarbībā ar trim Latvijas uzņēmumiem - SIA Grandeg, VIA - S un CC&RInvestments, kas šim mērķim izmantoja Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinansēto programmu par vides politikas integrāciju Latvijā.
«Mēs esam tāda progresīva māja, atvērti visam jaunajam, un līdz šim tas arī atmaksājies. Pirmie atdalījāmies no pilsētas centrālapkures un ierīkojām gāzes apkures katlus. Par siltumu maksājām krietni mazāk nekā citviet Siguldā, kurinājām, kad gribējām un cik vajadzēja,» stāsta 30 dzīvokļu mājas pārstāve Daiga Saulīte. Lai arī viena apkures sezona jau aizvadīta, par reālo ieguvumu runāt vēl esot pāragri, jo tikai tagad notiek mājas siltināšana un ūdensapgādes sistēmas rekonstrukcija. Līdz šim jaunās iekārtas darbojušās «caurā mājā» ar vecām caurulēm. Kad ēkas rekonstrukcija būs pabeigta pilnībā, tās iedzīvotāji cer uz 30-40% ietaupījumu maksā par siltumu un karsto ūdeni. Šosezon vēl maksāts tikpat, cik iepriekš, pat nedaudz vairāk, jo rēķinos jau bijusi iekļauta kredīta atmaksa.
Jaunās sistēmas pamata siltuma avots ir granulu katls, kam jānodrošina ar apsildi un karsto ūdeni. Gada saulainajās dienās siltuma ieguvei izmanto saules kolektorus, kuru iegūtais saules siltums sākotnēji tiek uzkrāts ūdens tvertnēs un vēlāk izmantots pēc nepieciešamības.
Tomēr efektīvas sistēmas darbības pamatā ir mērķis pēc iespējas vairāk izmantot saules siltumu un, ja tas nav pietiekams, papildus siltums tiek iegūts, izmantojot granulu katlu. Tā kā saules siltumu ne vienmēr ir iespējams izmantot uzreiz pēc iegūšanas, tad efektīvākam sistēmas darbam to sākotnēji paredzēts uzkrāt siltuma akumulācijas tvertnēs un vēlāk izmantot pēc nepieciešamības.
Lielākā daļa jeb 77% saražotā siltuma tiek patērēta apkurei gada aukstajā laikā, kad darbojas praktiski tikai granulu katls. Karstajam ūdenim mājsaimniecību vajadzībām tiek patērēts krietni mazāk karstā ūdens, apmēram 13% no visas sistēmas saražotās enerģijas. Atlikušie 10% saražotā siltuma aiziet kā zudumi no karstā ūdens cirkulācijas un zudumi akumulācijas tvertnēs. Karstais ūdens mājsaimniecības vajadzībām ir nepieciešams visu gadu, un tā sagatavošanu vasarā pārsvarā nodrošina saules kolektori.
Tomēr kā rezerves variants darba kārtībā saglabāts arī iepriekš uzstādītais gāzes apkures katls.