Ideja par projektu pieder LU mecenātam uzņēmējam Džonam Medveckim, kurš aicināja savus draugus un citus LU mecenātus atbalstīt LU Biznesa ideju fonda izveidi, kas projektam nodrošina finansējumu. «Latvijā jau ir programmas, kas ļauj uzņēmējdarbības teoriju izmantot praksē, bet programma, kas apvieno teorētisko pamatu, finansējumu un biznesa inkubāciju, Latvijā ir unikāla,» uzsver LU Biznesa ideju fonda vadītājs un iniciatīvas koordinators Jānis Baltačs.
Programma paredz, ka ik gadu līdz pat 2017. gada septembrim akadēmiskā kursa Uzņēmējdarbības ekonomika ietvaros 140 studentu no dažādām LU fakultātēm komandās attīstīs reālas uzņēmējdarbības idejas, kuras kursa noslēgumā vērtēs pieredzējušu uzņēmēju komisija. Četras komandas ar spēcīgākajām un vislabāk izstrādātajām idejām saņems LU Biznesa ideju fonda atbalstu 6000 eiro apmērā idejas realizēšanai ar iespēju četrus mēnešus darboties LU EVF Biznesa inkubatorā. Inkubācijas noslēgumā programmas absolventi kopā ar inkubatora regulārā sasaukuma dalībniekiem piedalīsies konkursā par iespēju iegūt 10 000 eiro tālākai uzņēmuma izaugsmei.
Patlaban programmas dalībnieki sākuši spert pirmos soļus biznesa ideju izvēlē un attīstībā. Piemēram, LU EVF 1. kursa studente Laura Janovska ir piedāvājusi savai komandai attīstīt specifisku sporta preču tirdzniecības virzienu - izstrādāt karsēju preču veikala ideju. Studente stāsta, ka atšķirībā no ASV, kur karsēju kustībai ir nopietna infrastruktūra un specializēto veikalu netrūkst, Latvijā šis sports tikai uzņem apgriezienus un inventārs bieži nav pieejams, tāpēc sportistiem nākas to izgatavot pašiem.
Jāpiebilst, ka programmā komandas izveidotas pēc nejaušības principa - tas jauniešiem liek izkāpt no komforta zonas un izstrādāt ideju kopā ar nepazīstamiem cilvēkiem, pamazām atklājot savas un komandas biedru spējas un mācoties vienoties un sastrādāties.