Vēlā pēcpusdienā, teju astoņas stundas ilgušās tiesas sēdes noslēgumā, tika atzīts, ka likumpārkāpumu sastāva nav arī režisora Timofeja Kuļabina lietā. Notiekošajam tiesā varēja detalizēti sekot teātra Twitter kontā: //twitter.com/operansk.
Kā jau iepriekš ziņots, tiesu procesi Tanheizera sakarā sākti, pamatojoties uz Novosibirskas pareizticīgo baznīcas metropolīta iesniegumu. Tēvs Tihons, kurš, pēc paša teiktā, izrādi nav redzējis, prokuratūrā iesniedza sūdzību, apgalvojot, ka izrāde aizskarot pareizticīgo reliģiskās jūtas un tajā notiekot reliģiskā kulta priekšmetu un simbolu tīša apgānīšana ar iepriekšēju nodomu. Savukārt no visas Krievijas uz tiesu instancēm un Novosibirskas operteātri plūda atbalsta vēstules, kurās daudzi pazīstami mākslinieki, kā arī teātru un citu kultūras institūciju vadītāji pauž atbalstu Tanheizera iestudētājiem un aicina nekavējoties izbeigt mākslinieku un radošās brīvības vajāšanu.
Atklāto vēstuļu sūtītāju vidū ir Georgija Tovstonogova Krievijas Valsts akadēmiskais Lielais dramatiskais teātris, Maskavas A. Puškina dramatiskais teātris un Maskavas Valsts Ļenkom teātris, virkne citu teātru, Krievijas teātra prēmijas Zelta maska žūrijas eksperti. Kopīgu vēstījumu parakstījuši jauno eksperimentālo teātru vadītāji. Viens no pasaulē pazīstamākajiem Krievijas operrežisoriem Dmitrijs Čerņakovs mākslinieku vajāšanā saskata «pirmo soli Krievijas teātra mākslas genofonda iznīcināšanas virzienā. Bet vai tas nav noziegums, par kuru vajadzētu iesniegt prasību prokuratūrā?» atklātajā paziņojumā retoriski vaicājis Čerņakovs.
Uz skandalozajiem notikumiem ar publisku paziņojumu reaģējis arī slavenais rokmūziķis Boriss Grebenščikovs. «Ja mūsu valstī pieļaus režisora Timofeja Kuļabina un Novosibirskas operas notiesāšanu, tā būs tumsonības uzvara un inkvizīcijas ēras sākums. Laicīgās mākslas pakļaušana reliģiskajiem aizliegumiem loģiski novedīs pie grāmatu dedzināšanas laukumos līdz pat Ermitāžas un Tretjakova galerijas gleznu un statuju iznīcināšanai,» uzskata Grebenščikovs. Līdzīgi brīdinājis arī ievērojamais režisors, Maskavas Dailes teātra mākslinieciskais vadītājs Oļegs Tabakovs: «Nedrīkst ar krimināllikuma pantiem vērsties pret izrādēm, grāmatām, gleznām, mūziku. No tā ir tikai viens solis līdz grāmatu dedzināšanai sārtā,» uzsvēris režisors, atgādinot, ka «radošā brīvība ir absolūtā vērtība, tāpat kā ticības brīvība».
«Tas ir uzbrukums sarežģītajiem cilvēkiem, uzbrukums brīvajiem, kuri ir izjutuši brīvību un sapratuši, ka Krievija bez tās nevar pastāvēt kā varena un unikāla zeme. Brīvība mums ir vajadzīga, un, kamēr vien būs šādi sarežģītie, ne - parastie cilvēki, mēs būsim dzīvi un spēcīgi,» tā operrežisora veikuma nodošanu tiesas rokās komentējis ievērojamais kinorežisors Aleksandrs Sokurovs. Internetā izplatītu petīciju ar aicinājumu nekavējoties beigt mākslinieku tiesāšanu četrās dienās līdz otrdienas, 10. marta, rītam bija parakstījuši 47 000 cilvēku Krievijā un arī ārpus tās. Līdz ar attaisnojošajiem tiesas lēmumiem (ja vien tie netiks pārsūdzēti) Tanheizera seriāls ir beidzies. Nākamās Tanheizera izrādes Novosibirskā notiks 14. un 15. martā ar Aināru Rubiķi pie diriģenta pults. Jēzus tēlā filmēšanas skatā 1. cēlienā redzams Latvijas tenors Andris Ludvigs.