Jau ilgāku laiku notiek tēvzemiešu sarunas ar Vienotību, kuras valdes loceklis Edgars Jaunups apstiprināja, ka vismaz Jaunais laiks vēlas redzēt Vienotības sarakstā arī TB/LNNK pārstāvjus un slēgt atsevišķu līgumu ar TB/LNNK kā partiju, ko kā svarīgu priekšnoteikumu ir minējis tēvzemiešu līderis Roberts Zīle. Arī G. Bērziņš atbalsta sadarbību ar Vienotību vēlēšanās, pesimistiski vērtējot iespēju startēt atsevišķi. TB/LNNK kongress notiek 17. aprīlī, bet partijas vadība pieļāva, ka tajā netiks pieņemts lēmums par sabiedrotajiem vēlēšanām, deleģējot to izlemt valdei un domei. E. Jaunups personīgi vēlētos, lai TB/LNNK atbilde būtu skaidra aprīlī.
A. Brigmanis apstiprināja, ka sarunas ar TB/LNNK vēl varētu notikt un «mūsu durvis vēl nav aizvērtas». Lai gan R. Zīle un G. Bērziņš vairāk skatījās Vienotības virzienā, frakcijas priekšsēdis Māris Grīnblats atzina, ka nesenā Sarmītes Ēlertes intervija krievu presē liecina, ka TB/LNNK apvienībā nemaz nav tik gaidīta, jo intervijā izskanējis prieks, ka tēvzemieši nav iekļuvuši Rīgas domē. «Vai mēs varam sēsties vienās kamanās, ja tūlīt grūž no tām laukā,» teica M. Grīnblats. Viņš pieļāva - ja Vienotības vēlētāji TB/LNNK nepieņem, tad partijas cilvēkus kopējā sarakstā varētu arī svītrot. TB/LNNK notiek sarunas arī ar Visu Latvijai! (VL) kā ideoloģiski radniecīgu politisko spēku, bet jau minētā aptauja parādījusi, ka VL vēlētājs ir diezgan negatīvi noskaņots pret visām vecajām varas partijām.
TB/LNNK ir vienīgā labējā partija, kas bijusi visās Saeimās kopš 1993. gada, tagad tās frakcijā Saeimā ir tikai pieci deputāti un partija piedzīvojusi popularitātes kritumu. Latvijas faktu martā veiktajā aptaujā par TB/LNNK balsotu 2,4% aptaujāto, par Visu Latvijai! - 2,7%, par ZZS - 7,6%. TB/LNNK atrodas grūtākā situācijā, iespējams, arī tāpēc, ka tās līderis EP deputāts R. Zīle strādā Briselē. Viņš gan piedalās koalīcijas sēdēs un arī Latviju pārstāv mediju diskusijās, bet, visticamāk, nevar daudz laika veltīt partijas darba organizēšanai. R. Zīle ir sabiedrībā populārs, par to liecina viņa ievēlēšana EP laikā, kad partija jau piedzīvoja reitinga kritumu, taču viņš vēlas nostrādāt EP līdz pilnvaru beigām. Tas nozīmē, ka R. Zīle kā partijas līderis nevar kandidēt Saeimas vēlēšanās, jo tad būtu jāzaudē mandāts EP. Arī tā var kļūt par TB/LNNK problēmu. G. Bērziņš sola, ka potenciālajiem sabiedrotajiem tēvzemieši piedāvās savu ekonomisko programmu, partijai būs svarīgi, lai tiek uzklausītas arī tās idejas nacionālajos jautājumos. ZZS vadība uzskata, ka ideoloģiski kopsaucēju meklēšana nevarētu radīt problēmas.