Viņi gan apgalvoja, ka runa ir «par principiem, nevis cipariem». Padomes lēmums gan nenozīmē, ka tiesnešu iekļaušana vienotajā atalgojumu sistēmā nebūs iespējama, jo par to būs jālemj Saeimai.
Pret atbalstu likumprojektiem nobalsoja desmit padomes locekļi, bet par to iestājās tikai tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs un Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Ilma Čepāne (abi Vienotība). Balsojumā atturējās ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers un Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Sandra Jakušenoka. Deviņi no 15 padomes locekļiem ir tiesneši.
TM uzskata, ka, iekļaujot tiesnešu algas vienotajā sistēmā, beidzot tiktu panākta to stabilitāte, solidaritāte ar citiem no valsts budžeta algu saņemošajiem cilvēkiem, kā arī tiesnešiem tiktu nodrošināts konkurētspējīgs atalgojums. Savukārt tiesneši vainoja ministrijas pārstāvjus par pārmērīgu konkrēto algu skaitļu uzsvēršanu, jo patiesībā esot jārunā par principu ievērošanu. Viņi joprojām uzskata, ka, iekļaujot viņus vienotajā sistēmā, netiktu pildīti Satversmes tiesas (ST) spriedumi, kas neesot pieļaujams. Īpaši aktīvi pret likumu grozījumiem iestājās ST priekšsēdētājs un padomes loceklis Gunārs Kūtris.
Ja tiesnešus iekļaus vienotajā algu sistēmā, viņu algas vidēji pieaugs par 43% un minimālā mēnešalga, kuru turpmāk varēs saņemt tiesnesis, būs 1157 lati. Atsevišķas tiesu amatpersonas turpmāk saņems vairāk nekā Valsts prezidents un premjerministrs, piemēram, ST priekšsēdētājs mēnesī turpmāk pelnīs 3031 latu.
Vārdu pārmaiņa izvērsās starp I. Čepāni un Augstākās tiesas un Tieslietu padomes priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču, kurš uzsvēra, ka «tiesneši nediedelē naudu, bet iestājas par principiem. Mūsu rūpe ir tiesnešu atalgojumu sistēma, kuru grib sagraut un aizstāt ar jaunu». Tam gan nevēlējās piekrist I. Čepāne, kura uzsvēra, ka arī tie, kuri vēlas tiesnešu iekļaušanu vienotajā atalgojumu sistēmā, nevis «diņģējas par cipariem», bet gan iestājas par solidaritātes un tiesiskās paļāvības principiem: «Acīmredzot šos principus mēs saprotam savādāk nekā jūs.»