Tās frakcijas vadītājs Andris Bērziņš sola atbalstu valstiski svarīgiem valdības lēmumiem tāpat kā līdz šim, taču LPP/LC neplāno deleģēt savus ministrus valdībā, kā arī neatsakās no sadarbības ar Tautas partiju abiem politiskajiem spēkiem svarīgu iniciatīvu virzīšanā Saeimā.
Ar opozīcijas vairākuma balsīm panākot Saeimā svarīgu likumu pieņemšanu, TP vadība cer saglabāt uzņēmēju atbalstu. Vents Armands Krauklis, piemēram, minēja grozījumus likumā par pievienotās vērtības nodokli, iedzīvotāju ienākuma nodokli, kā arī likumos, kas saistīti ar valsts pārvaldes reformu. Kā aiziešanas galveno iemeslu TP priekšsēdis Andris Šķēle minēja to, ka V. Dombrovskis uz TP piedāvājumu slēgt divpusējo vienošanos par četriem neatliekamajiem uzdevumiem nav atbildējis pēc būtības, taču TP bijis svarīgi saņemt skaidru solījumu, piemēram, ka nodokļi netiks paaugstināti. Savukārt JL vadība uzskata, ka šis līgums ir bijis tikai iegansts, lai valdību atstātu.
Finanšu ministrs Einars Repše (JL) aģentūrai LETA atzinis, ka «Tautas partijas dezertēšana no valdības var apdraudēt Latvijas starptautiskos kredītreitingus un mazināt investoru uzticību». Spriedze abu partiju attiecībās jau bija pieaugusi tik tālu, ka to strādāšana kopā šķita neiespējama. TP jau vairākkārt publiskajā telpā līdzīgos konfliktos bija palikusi zaudētāja, tāpēc šoreiz tā nolēma no situācijas iziet ar pašcieņu. Par valdības atstāšanu balsoja visi klātesošie TP frakcijas deputāti un valdes locekļi, bet nebalsoja Aija Barča, kura ir Liepājas partijas biedre. Jānis Lagzdiņš Dienai atzina, ka TP ir spērusi riskantu soli gan no valsts, gan partijas interešu viedokļa, taču, ja tā būs konstruktīvā opozīcijā, tā var saglabāt sabiedrības atbalstu. Ja TP nebūšot konstruktīva, J. Lagzdiņš individuāli atbalstīšot valdību.
TP palika opozīcijā 1998.gadā pēc uzvaras 7. Saeimas vēlēšanās Viļa Krištopana (toreiz LC) valdības laikā. TP labi startēja arī 2002. gadā 8. Saeimas vēlēšanās, kad to opozīcijā atstāja Jaunais laiks. TP ir gāzusi vairākas valdības, bet pirmo reizi tā atstājusi varas pozīcijas, lai aizietu opozīcijā. Citkārt šādā situācijā TP aizkulisēs bija izveidojusi jaunu koalīciju. Atsaucoties uz nepieciešamību nodrošināt politisko stabilitāti, TP neprasīs V. Dombrovska demisiju un nestāsies ceļā jaunu ministru iecelšanai.
No pieciem TP ministriem divi - ārlietu ministrs Māris Riekstiņš un reģionālās attīstības un pašvaldību ministrs Edgars Zalāns - atrodas ārpus valsts, tādēļ iesniegumus par atkāpšanos ministri plāno iesniegt pirmdien. Atsaukto vidū ir arī veselības ministre Baiba Rozentāle un kultūras ministrs Ints Dālderis. Tikai vienam no pieciem TP pārstāvjiem tieslietu ministram Marekam Segliņam ir iespēja atgriezties Saeimā. Ne M. Riekstiņš, ne E. Zalāns Dienai vēl nevarēja pateikt, ko turpmāk darīs, taču TP lēmumu viņi atbalsta. M. Segliņam esot sajūta, ka TP tikusi izmantota «kā kājslauķis, uz kura noslaucīt kājas,» - premjers esot bijis kā valstsvīrs korekts, bet JL līdere Solvita Āboltiņa «apsaukājās tirgus sievas līmenī». Arī M. Riekstiņam bijis grūti pieņemt JL retoriku «apsaukāšanās stilā». S. Āboltiņa izteica nožēlu, ka TP ir nodevusi savus vēlētājus, skaidri neatbildot, vai JL izdarīja visu, lai valdību saglābtu. M. Riekstiņš vēl nekomentēja iespēju, ka ārlietu ministra amatā varētu atgriezties viņa priekštecis Artis Pabriks, kura kandidatūru piedāvā Sabiedrība citai politikai.
Vēl nav zināms, kam uzticēs vadīt TP pamestās ministrijas. Reģionālās attīstības un pašvaldību ministriju JL ierosinās reorganizēt, tās funkcijas sadalot starp citām ministrijām. E. Zalāns domā, ka tas nebūs tik viegli, jo tad ir jāgroza vairāki likumi, kam vajadzēs Saeimas vairākuma atbalstu. Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) atzina, ka ir ļoti daudz lietu, kas pašlaik ir procesā un ko gaida gan uzņēmēji, gan sabiedrība. Īpaši svarīga ir normatīvo aktu projektu pakete mikrouzņēmumu atbalstam, kas jāpieņem līdz 1. maijam. Parlamentā ir arī jaunais Maksātnespējas likumprojekts. Būtiska ir Kredītņēmēju atbalsta programma, kurai saņemts starptautisko aizdevēju akcepts un kura drīzumā tiks virzīta uz valdību.