Ukrainas valdība izteikusi gatavību nodot izmeklēšanas pārraudzīšanu Rietumu partneriem un piedāvājusi koordinācijas lomu uzņemties Nīderlandei, no kuras ir visvairāk traģēdijā bojāgājušo - 193 no 298. Ukraina paziņojusi, ka atrastas 282 bojāgājušo mirstīgās atliekas un 87 ķermeņa daļas.
Arvien vairāk Eiropas Savienības valstu pārstāvju izteikušies par nepieciešamību ES Ārlietu padomes sanāksmē otrdien pieņemt stingrākas sankcijas pret Krieviju. Lielbritānijas premjerministra vietnieks Niks Klegs paziņoja, ka ir notikusi attieksmes maiņa pat tajās ES valstīs, kas līdz šim bijušas atturīgas pret sankcijām.
Haosu, kas joprojām valda traģēdijas vietā, raksturo BBC reportāža, kurā kāds civildrānās tērpies vīrietis nodeva žurnālistei Nīderlandes pilsoņa pasi un maku ar kredītkartēm, lūdzot nogādāt, kur pienākas.
Atdodiet mūsu cilvēkus!
Nīderlandes premjerministrs Marks Rite pirmdien vēlreiz aicināja Krieviju izmantot ietekmi uz separātistiem, lai uzlabotu ekspertu piekļuvi traģēdijas vietai un bojāgājušo identificēšanai, piedraudot: «Ja tuvākajās dienās piekļuve traģēdijas vietai būs neatbilstoša, varētu izmantot visas politiskās, ekonomiskās un finansiālās iespējas pret tiem, kuri tieši vai netieši ir atbildīgi par to.» Uzrunājot parlamentu, viņš arī teica, ka Nīderlande vēlas pēc iespējas ātrāk nogādāt savu pilsoņu mirstīgās atliekas identifikācijai dzimtenē. Pirmdien Nīderlandes lielākā laikraksta De Telegraaf pirmajā lappusē bija liels virsraksts Atdodiet mūsu cilvēkus!. Pirmdien Utrehtā notika traģēdijā bojāgājušo tuvinieku tikšanās ar premjerministru un Nīderlandes karalisko ģimeni.
Nīderlandiešu tiesu medicīnas ekspertu grupas vadītājs Peters van Vliets pastāstīja medijiem, ka eksperti varējuši apskatīties bojāgājušo mirstīgās atliekas saldētājvagonos Torezas pilsētā, kas atrodas 15 km no lidmašīnas nokrišanas vietas. Pašlaik tās tiekot glabātas piemērotos apstākļos. Ukrainas valdība pavēstījusi, ka saldētājvagonos atrodas 251 bojāgājušā mirstīgās atliekas, kā arī 66 ķermeņa daļas. Mirstīgo atlieku meklētāji traģēdijas vietā pirmdien vairs nestrādāja.
Uz Harkovu no Kijevas pirmdien ar Ukrainas prezidenta lidmašīnu devās 14 ārzemju ekspertu, uz turieni izlidoja arī Nīderlandes lidmašīna ar īpašām ekspertu iekārtām un zārkiem, un septiņiem ekspertiem.
Cīņas Doņeckā
Pretrunīgas ziņas pirmdien pienāca no separātistu rokās esošās Doņeckas pilsētas. Separātisti ziņoja, ka Ukrainas armija apšaudot pilsētas centru. Ukrainas bruņoto spēku vadība to noliedza, sakot, ka atsevišķās sadursmēs Doņeckā iesaistījušās pašorganizētas aktīvistu grupas. Ukrainas prezidents Petro Porošenko pavēlējis armijai apturēt jebkādu karadarbību 40 km rādiusā ap lidmašīnas katastrofas vietu, lai netraucētu izmeklēšanā.
Krievijas Aizsardzības ministrija pirmdien paziņoja, ka Krievija nav piegādājusi BUK raķešu kompleksu separātistiem Austrumukrainā un nav konstatējusi, ka lidmašīnas tuvumā būtu izšauta raķete, taču esot konstatējusi, ka Ukrainas kara lidmašīna lidojusi trīs līdz piecu kilometru attālumā no Malaizijas lidmašīnas.