Mārtiņš Roze (ZZS)
Saeimas atlaišana ir attaisnojusies tajā ziņā, ka cilvēki ieraudzīja bruņinieku baltā zirgā citā gaismā. Neizskatās, ka vēlēšanu uzvarētāji būtu gatavi pārņemt varu. Taču no Saeimas atlaišanas ir zaudējis valsts budžets. No tās naudas (referenduma, vēlēšanu) šajā gadā būtu pieticis pensiju indeksācijai. Baidos, ka lielas jukas var sākties ekonomikā, jo uzņēmumi vairs nerēķināsies ar valsti un sapratīs, ka ir jācīnās pašiem par sevi. Saeimas vēlēšanām šis bija neizdevīgs laiks, jo notiek svarīgas sarunas par kopējo lauksaimniecības finansējumu un ES finansējumu dažādiem fondiem, par zivju kvotām. Ja tie, kuri uzvarēja, būtu uzreiz gatavi pateikt, ko plāno darīt, tad būtu citādi, bet viņi trīs nedēļas nevarēja izvēlēties iet uz Austrumiem vai Rietumiem.
Jānis Straume
Bijušais Saeimas priekšsēdis, bijušais TB/LNNK līderis
Tas nebija īstais laiks. Iepriekš ir bijušas daudz kritiskākas situācijas, kad varēja rosināt Saeimas atlaišanu. Var saprast, ka tas bija pēdējais brīdis, lai ielektu nākamajā vilcienā un bijušais prezidents varētu pretendēt uz pusi ministru nākamajā valdībā. Ja runā par valsti kopumā, tad ieguvumu nav. Koalīcija nebūs stabila, jo tajā nav savstarpējās uzticības starp lielajām partijām un kur Raivim Dzintaram būs jāpieskata Trojas zirgs. Valdībai budžeta konsolidācija būs jāveic uz pašvaldību rēķina, un tad tā var nonākt konfrontācijā ar lielajām pašvaldībām, kurās pie varas ir Saskaņas centrs, Zaļo un Zemnieku savienība un LPP/LC. No Saeimas atlaišanas ir ieguvušas tikai dažas partijas kā mani bijušie kolēģi no Visu Latvijai!-TB/LNNK, kas ir ieguvusi lielāku un kvalitatīvāku pārstāvniecību Saeimā.
Gundars Bērziņš
Bijušais TP valdes loceklis, TP nepārreģistrējās
Problēmas bija, bet Saeimas atlaišana nevienu no tām nerisināja, jo darba kārtībā bija pseidotēmas kā cīņa ar oligarhiem un tiesiskums, bet būtiskas problēmas netika pieminētas. Kopš Andra Šķēles pirmās valdības pārējās slimoja ar īstermiņa redzējumu. Atlaišana pastiprina sabiedrības spiedienu uz īstermiņa politiku. Politiķiem ir svarīgi tajā mirklī būt populāriem, bet viņi nedomā, kas būs pēc tam. Ja kaut ko ārda, ir jābūt kaut kam labākam vietā. Ja 11. Saeima nebūs labāka, vēlētājs būs sodījis pats sevi, nevis politiķus. Valdībai ir jāpieņem steidzami budžets, bet deputāti nevar izveidot koalīciju. Ja pirmajā pusgadā pēc vēlēšanām nevar uzsākt reformas, tad pēc tam šos lēmumus būs grūti pieņemt.
Jānis Lagzdiņš
Bijušais TP valdes loceklis, no partijas izstājās
Par mīnusiem runājot, zaudējusi ir valsts ekonomiskā un politiskā stabilitāte, apdraudēta ir valsts spēja iziet no krīzes. Vēlēšanās lielāku ietekmi ir guvuši politiskie spēki, kas akcentē Austrumu virzienu - Saskaņas centrs un, iespējams, arī Zatlera Reformu partija. Saeimas atlaišanā redzu divus iespējamos plusus. Ir radīti priekšnoteikumi, lai valsts kļūtu tiesiskāka, jo to ir deklarējusi Vienotība un Zatlera Reformu partija. Iespējams, ir mazinājusies arī oligarhu ietekme, bet to rādīs laiks. No Zatlera Reformu partijas Saeimā ievēlētie deputāti ir politikā nepārbaudīti, viņi ir kā baltas vai pelēkas lapas. Šī iemesla dēļ nevar apgalvot, ka palielināsies tiesiskums un mazināsies oligarhu ietekme, un varbūt vēl nevajag steigties priekā sist bungas un pūst taures.