«Gluži kā daudzi cilvēki mūsdienu pasaulē, vairākums manas horeogrāfijas varoņu izvēlas materiālās vērtības, kuras simbolizē apģērbs. Savā ziņā viņi par tām atdod savu dvēseli - viņi zog, laupa, nogalina, zaudē cilvēcību un sirdsapziņu. Tikai divi mani varoņi atsakās no ārējā spožuma un izvēlas vispatiesāko dārgumu - mīlestību un laimīgu dzīvi kopā,» savu iestudējumu Dziļumā komentē Jevgeņija Trautmane. «Mana loma ir attēlot agresiju un emocionālo vardarbību, kas norisinās starp vīrieti un sievieti mantkārības dēļ,» atklāj Annija Kopštāle, viena no deviņiem šī viencēliena izpildītājiem. Citā fragmentā, kuru preses konferencē nodejoja Jūlija Brauere ar Kirilu Baiduku, sieviete ir spiesta sevi pārdot.
Elza Leimane-Martinova tikko ir atgriezusies no Ēģiptes, kur Kairas operā kopā ar Arturu Sokolovu dejoja galvenās lomas baletā Dons Kihots. Viņas horeogrāfiskās miniatūras dejotas starptautiskos baleta konkursos, bet Latvijas publika aplaudējusi sadarbībā ar Raimondu Martinovu asprātīgi veidotajām miniatūrām Dārgakmeņi un Trīs. «Mani interesē laika izjūta, laika mānīgā daba un tā atšķirīgā uztvere sievietes jūtu pasaulē. Atmiņās klejojot, nereti mēdzam notikumus aizvien izdzīvot no jauna, varbūt cerībā, ka tajos kaut kas mainīsies,» Elza Leimane stāsta par savu jauno veikumu Tikko. Tajā skanēs arī viņas pašas sirdspuksti, kas esot «ārkārtīgi pateicīgs ritms dejai». Iestudējumā izmantota dažādu autoru mūzika, arī Kaspara Kurdeiko skaņdarbs Tikko.
Milanas Komarovas un jaunās komponistes Agatas Meļņikovas kopdarbs Tuvāk ekvatoram izteiksmīgā kustību plastikā vēstī par pārsteidzošu floru un faunu tropiskajos lietus mežos, dejotājiem iejūtoties tropisko augu, dievlūdzēja, hameleona, mušas - diopsīda un pat indīgās kokvardes tēlos, kamēr mūzika atdarina dzīvnieku un dabas skaņas. Iedvesmu autores smēlušās dokumentālajās filmās.