BBC korespondents Vladimirs Ernandess, kurš atgriezies dzimtajā Venecuēlā, lai sagatavotu reportāžu, apraksta, ka, ceļojot pa valsti, visur sastapis cilvēku rindas pēc pārtikas. Kādā vietā viņa auto apturējuši cilvēki, kuri teikuši, ka trīs dienas ēduši tikai mango. Citur viņš saticis sievieti, kura vairs nespēja barot savu bērnu ar krūti pastāvīgā bada dēļ.
Trīs Venecuēlas lielāko universitāšu veiktais pētījums liecina, ka 90% venecuēliešu šogad ēd mazāk nekā pērn. Ekstrēmā nabadzība kopš 2014. gada pieaugusi par 53%. Pērn decembrī oficiālie dati liecināja, ka inflācija sasniegusi 180%. Tā bija pēdējā reize, kad valdība publicēja šādus datus. Starptautiskais Valūtas fonds prognozē, ka šā gada beigās inflācija sasniegs 700%.
Naftas cenu krišanās pasaulē samazinājusi Venecuēlas ienākumus no tās pārdošanas par divām trešdaļām.
Lai ierobežotu spekulantus, valdība pirms vairākiem gadiem noteica cenas galvenajiem pārtikas produktiem - miltiem, cukuram, vistas gaļai, maizei u. c. Taču tagad venecuēlieši tos var nopirkt tikai reizi nedēļā, atkarībā no cipara, ar kādu beidzas viņu nacionālās identifikācijas kartes numurs. Ja tas beidzas ar nulli vai vieninieku, tad drīkst iepirkties pirmdien, ja ar divnieku vai trijnieku - otrdien utt.
Lai kaut ko paspētu nopirkt, cilvēki ieņem rindu jau nakts vidū. Turklāt pārdodamo preču apjoms vienam pircējam ir ierobežots.
Vice News ziņo, ka tiesību aizsardzības organizāciju Amnesty International uztraucis prezidenta Nikolasa Maduro aizpagājušajā nedēļā izdotais dekrēts, kas Darba ministrijai dod pilnvaras norīkot darbaspējīgos sabiedriskā un privātā sektora darbiniekus darbam lauksaimniecības sektorā uz 60 dienām, nepieciešamības gadījumā šo laiku pagarinot vēl par 60 dienām. Dekrēts arī uzliek par pienākumu šādi nodarbinātajiem maksāt algu, ko viņi saņemtu savā ikdienišķajā darbavietā.
Ikdienas preču un pārtikas trūkums īpaši asi jūtams pēdējo mēnešu laikā. Jūlija sākumā ap 120 tūkstošiem izmisušu venecuēliešu izmantoja nedēļas nogali, kad īslaicīgi tika atviegloti robežas ar Kolumbiju pārejas nosacījumi, lai dažu stundu laikā izpirktu tukšus Kolumbijas pusē atrodošās robežpilsētas Kukutas veikalus. «Jaunais dekrēts absolūti nedod ceļu Venecuēlas izkļūšanai no gadiem ilgušās krīzes,» intervijā Vice News saka Amnesty International direktore Amerikā Erika Gevara Rosasa. «Mēģinājums atrisināt aso pārtikas trūkumu, piespiežot cilvēkus strādāt tīrumos, ir kā mēģināt fiksēt salauztu kāju ar plāksteri.»
Venecuēlas badacietēju rindām pēdējā laikā piepulcējušies arī dzīvnieki. Karakasas zooloģiskajā dārzā vien pēdējā pusgadā barības trūkuma dēļ gājuši bojā ap 50 dzīvnieku, ziņo Reuters.