Diena jau ziņoja, ka I. Poikāns deviņdesmito gadu beigās ir strādājis Rīgas Fondu biržā, kurai I. Nagla toreiz bija tās sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja. Preses konferencē I. Poikāns neslēpa, ka ir ilgi pazīstams ar I. Naglu un pērnā gada vasarā abi tikušies pie VID ēkas Skanstes ielā kādā āra kafejnīcā. Tas ir laiks, kad programmētājs nejauši pirmo reizi esot pamanījis caurumu VID sistēmā. «Grāmatvede atsūtīja man trīs dokumentus EDS parakstīšanai. Autorizējoties kā lietotājam, vienu no šiem dokumentiem sistēmā neredzēju. Biju neizpratnē, kādēļ grāmatvede redz vairāk nekā es, uzņēmuma īpašnieks būdams,» notikumu priekšvēsturi stāstīja I. Poikāns, kurš, klikšķinot uz dokumenta, ko nevarēja atvērt, esot uzgājis «caurumu», no kurienes tikai dažus mēnešus vēlāk esot uzsākta datu lejupielāde. Savukārt tikšanās ar žurnālisti āra kafejnīcā bijusi saistīta ar pavisam citām aktualitātēm, un, vēlāk sazinoties ar žurnālisti, I. Poikāns esot mainījis balsi, lai nebūtu atpazīstams.
Pati I. Nagla par tikšanos ar Neo neko nestāsta: «Man joprojām ir pienākums sargāt savu informācijas avotu, lai arī I. Poikāns ir atklājis savu identitāti. Tas ir iemesls, kādēļ es nevaru komentēt šādas tikšanās.»
I. Poikāns Neo lietā noliedz saistību arī ar otru bijušo kolēģi no biržas laikiem - Juri Kriķi, kurš kopš februāra dzīvo Londonā un strādā kompānijā Exigen Services, kā meitasuzņēmums Latvijā programmēja caurumoto VID datu bāzi. Kā ziņots, Neo savos paziņojumos Londonu dēvēja par 4. atmodas armijas (4ATA) bāzes vietu. «Viņš noteikti tagad nepiemin mani ar labu vārdu,» pasmēja programmētājs, sakot, ka neatceroties, kad pēdējo reizi ar viņu sazinājies. 4ATA esot viņa paša izdomāta leģenda, lai policija tik ātri nesadzītu pēdas.
I. Poikāns pirmdien atklāja, ka pirms datu publiskošanas konsultējies ar žurnālistu Jāni Domburu par to, kādā formā publiskot iegūtos datus, lai sabiedriskais labums būtu iespējami lielāks, bet atklātie fizisko personu dati pēc iespējas vairāk aizsargāti. Žurnālists neko neesot zinājis par personu, kas slēpjas aiz segvārda Neo. To apstiprina arī J. Domburs: «Mēs tiešām vairākkārt esam elektroniski sarakstījušies. Ciešāk sadarboties es nepiekritu, jo Neo neatklāja savu identitāti,» atzina J. Dumburs, kurš esot ieteicis Neo publiskot Latvenergo un atsevišķu Rīgas pašvaldības uzņēmumu darbinieku atalgojumu. «Es paskaidroju, ka pats nevaru būt drošs par anonīmā avota sniegto informāciju, taču turpināju komunicēt, jo negribēju, lai viņš savāra ziepes. Neo bija noskaņots mesties virsū visiem, taču tas nebija objektīvi,» norādīja žurnālists. Viņš par Ilmāru Poikānu, kurš slēpās aiz segvārda Neo, uzzinājis tikai pēc viņa aizturēšanas.