Saeimā tikai vienu saņems _tēvzemieši_ - to iegūs Dzintars Rasnačs, liecina provizoriskie vēlēšanu rezultāti. _Visu Latvijai!_ deputātiem, izņemot Visvaldi Lāci, nav parlamentāras darba pieredzes. Līdz ar to arī nav izpratnes par to, kā ir būt par valdības partijas deputātu. R. Zīlem vēl nav atbildes, cik lielā mērā frakcijai saistošs varētu būt M. Grīnblata stratēģiskais redzējums, ja viņa nebūs Saeimā.
VL! līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars gan Dienai apgalvoja, ka «no Tēvzemei un brīvībai/LNNK pieredzes mēs neatteiksimies un darbosimies kā komanda». Vēlēšanu rezultātu viņš saista ar pilsoņu vēlmi Saeimā redzēt jaunas sejas. Viņš uzskata, ka kampaņa ir bijusi toleranta, tā cenšoties kliedēt minējumus, ka apvienības iekšienē būtu notikusi organizēta otras partijas kandidātu svītrošana. Publiski VL! pirms vēlēšanām bija aicinājusi svītrot tikai vienu tēvzemiešu kandidātu Emīlu Jakrinu, kurš patiešām ir saņēmis ļoti daudz mīnusu. Taču redzams, ka Zemgales vēlēšanu apgabalā arī izteikti ir svītroti tieši pazīstamie TB/LNNK kandidāti, bet daudz labvēlīgāks vēlētājs ir bijis pret VL! cilvēkiem sarakstā, ko gan var skaidrot arī ar to, ka viņu uzvārdi ir mazāk zināmi. Arī Jaunā laika priekšsēde Solvita Āboltiņa un viena no Pilsoniskās savienības līderēm Sandra Kalniete pirms vēlēšanām publiski vērsās pie vēlētājiem ar krustiņiem Vienotības sarakstā atzīmēt viņu tuvākos kolēģus.
Arī Vienotības frakcijā būs jaunas, politikā līdz šim nebijušas sejas. Vienotības frakcijā premjera pārstāvētais Jaunais laiks būs palicis mazākumā, jo no 33 deputātiem 16 mandātus varētu saņemt Pilsoniskā savienība un vēl sešus - Sabiedrība citai politikai. Šo potenciālo deputātu vidū liela daļa Saeimā nav strādājusi, taču ir ieguvuši autoritāti sabiedrībā kā, piemēram, ekonomists Andris Vilks, lietussargu grupas līdere Sarmīte Ēlerte, pašvaldību darbā pieredzējušie Ilze Vergina un Didzis Konuševskis.
Provizoriskais deputātu sastāvs parāda zināmu tendenci, un Saeimas sastāvā varētu nomainīties aptuveni puse deputātu. No Tautas partijas frakcijas, kurai pēc 9. Saeimas vēlēšanām bija vislielākā pārstāvniecība parlamentā, nākamajā Saeimā varētu strādāt tikai šīs frakcijas vadītājs Māris Kučinskis. Arī apvienības Par labu Latviju! frakcijā TP varētu palikt mazākumā. Bijušais TP politiķis Dzintars Ābiķis, kurš tagad ir Vienotībā, būs vienīgais Augstākās Padomes deputāts, kurš bez pārtraukuma parlamentā strādā kopš 1990. gada. Viņa kolēģi no AP laikiem Anna Seile un Jānis Lagzdiņš vēlēšanās vairs nekandidēja.
Pirmdienas vakarā, kad četru vēlēšanu apgabalu ievēlēto deputātu sastāvs jau bija pieejams Centrālās vēlēšanu komisijas interneta mājaslapā, CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars informēja, ka ir saņemti signāli no novērotājiem par «neprecīzi ievadītiem skaitļiem», kas nesakrīt ar novērotāju fiksēto rezultātu. Tādēļ 41 vēlēšanu iecirknī visā Latvijā rezultāti tiek pārbaudīti atkārtoti. Viņš uzsvēra, ka balsis ir saskaitītas pareizi, taču ir iespējamas kļūdas rezultātu sagatavošanā. A. Cimdars arī atgādināja, ka iepriekš CVK nepubliskoja nepārbaudītus rezultātus - tie parasti kļuva zināmi oktobra vidū.