Sapulce sākās ar divu stundu nokavēšanos, jo cilvēku interese piedalīties partijas dibināšanā bija tik liela, ka rinda pie notāra, lai ar parakstu apliecinātu gatavību iesaistīties jaunā politiskā spēka veidošanā, izvērtās garāka - par ZRP dibinātājiem kļuva 293 biedri. Partijas veidotāji uzsvaru liek uz saliedētu sabiedrību, vēloties uzrunāt ikvienas tautības vēlētāju.
ZRP sapulcē piedalījās pārsvarā jauni cilvēki vecumā līdz 35 gadiem ar labu izglītību, kas iegūta arī ārvalstīs, un kuri jau kaut ko sasnieguši, strādājot biznesā, banku sektorā, medicīnā, valsts pārvaldē. Liela daļa no viņiem politikā nav bijusi. Ārsts Renārs Putniņš Dienai atzina, ka iesaistās politikā, jo nevēlas aizbraukt no šīs valsts - ārstus, kas aizbrauc, vairs atpakaļ neatsaukt. Ikrīta apspriedēs, ar kolēģiem kopīgi dzerot kafiju, tiek runāts arī par valstī notiekošo, un pieredzējušie mediķi neslēpjot neapmierinātību ar situāciju. «Tā runā daudzi, bet, kad vajag kaut ko mainīt, tad reti kurš ir gatavs iesaistīties,» sacīja R. Putniņš, ar savu piemēru cenšoties pierādīt pretējo. ZRP iestājies arī sporta žurnālists Artūrs Vaiders.
Taču Zatlera Reformu partijas dibinātāju vidū bija arī cilvēki ar iepriekšēju politisko pieredzi, no kā gan nav izdevies izvairīties nevienai jaundibinātajai partijai. V. Zatlers Dienai uzsvēra: «Mēs nevaram sākt ar neuzticēšanos un tāpēc nevienu neatraidām. Taču šī uzticība būs jāattaisno ar darbiem.» Delegātu vidū bija arī bijušie Saeimas deputāti Jānis Ābele (toreiz LC) un Elmārs Zelgalvis (Zīgerista partija), kā arī 1991. gada Barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais, JL veidotājs uzņēmējs Andris Kreislers, kurš JL gan neiestājās. Bijušais LPP/LC biedrs Jānis Vilnītis uz ZRP ir pārnācis kopā ar 26 saviem domubiedriem, kas uz kongresu bija ieradušies ar autobusu. LPP/LC pret V. Zatlera partiju ir iemainījis mūziķis Valters Frīdenbergs, savulaik LPP/LC darbojies arī Guntars Viziņš. Sapņu fabrikā varēja sastapt bijušo Pilsoniskās savienības biedru Romualdu Ražuku, bijušo sociāldemokrātu Artūru Zvejsalnieku, bijušo Tautas partijas biedru Ģirtu Birziņu, kā arī Ilmāru Drulli un vēl vairākus cilvēkus, kas darbojušies nelielas ietekmes partijās. Vairāki politiķi uz ZRP pārnākuši no Vienotības - bijušais Saeimas deputāts Klāvs Olšteins, kurš vēl nesen bija Vienotības valdes locekļa Edgara Jaunupa politiskais domubiedrs. ZRP dibināšanā piedalījās Guntars Galvanovskis, kurš arī atnāca no Vienotības, taču sapulcē nebija bijušā tēvzemieša Andreja Požarnova.
ZRP pretendē kļūt par centriski liberālu politisko spēku, kurš savus uzdevumus saista ar vidēja termiņa - septiņu gadu - programmas īstenošanu, lai atjaunotu līdzsvaru valsts attīstībā, informēja viens no V. Zatlera domubiedriem ekonomists Vjačeslavs Dombrovskis. Viņš uzsvēra, ka partija vēlas panākt, lai triju gadu laikā valsts var pāriet uz bezdeficīta budžetu. Vairāki delegāti runāja par atbalstu lauku attīstībai, piemēram, SEB dzīvības apdrošināšanas valdes loceklis Jānis Ozoliņš piedāvāja piešķirt zemi laukos jaunajām ģimenēm. Uzņēmējs Edmunds Sprūdžs minēja nepieciešamību paplašināt pašvaldību ienākumu bāzi, tām novirzot daļu no uzņēmuma ienākuma nodokļa, lai pašvaldības būtu ieinteresētas atbalstīt uzņēmējdarbību savā teritorijā. «Latvijas spēks ir laukos,» teica E. Sprūdžs. Partijas veidotāju mērķis ir vienkārša un efektīva valsts pārvalde.
Uz valdi, kuras vēlēšanas beidzās ap desmitiem vakarā, kandidēja 19 partijas biedri. Tajā ievēlēja V. Zatlera ieteiktos pārstāvjus. Ziņu aģentūra BNS informē, ka valdē ir: E. Sprūdžs, J. Ozoliņš, K. Olšteins, portāla Satori direktors Reinis Tukišs, Latvijas Nodokļu konsultantu asociācijas vadītājs Ainis Dābols, kustības Nāc līdzi! vadītāja Sarma Freiberga, pulkvežleitnants Rihards Kozlovskis, juriste Sandra Sondore-Kukule, politologs Viktors Makarovs un Mobilā veselības aprūpes centra direktore Vija Tirzmale.