Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Vīrietim pieprasa maksāt par intīma video nepublicēšanu sociālajos tīklos

Informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijā Cert.lv vērsies kāds vīrietis, kuram pieprasīts maksāt 500 Lielbritānijas mārciņas (579 eiro), lai sociālajos tīklos netiktu publicēts Skype video zvans, kurā viņš, sarunājoties ar kādu sievieti no Lielbritānijas, veic intīmas darbības, teikts Cert.lv pārskatā par kiberdrošības incidentiem Latvijā.

Kā norādīja Cert.lv pārstāvji, krāpnieciskā shēma ir tāda, ka sociālajos tīklos vai iepazīšanās lietotnē tiek piedāvāts iepazīties, tad krāpnieki aicina sarunu turpināt Skype platformā, kur lietotājs tiek mudināts veikt dažādas intīmas darbības. Visu notiekošo video zvanu krāpnieki nofilmē.

Konkrētajā gadījumā krāpniece esot bijusi no Lielbritānijas un pieprasīja 500 mārciņas (579 eiro), pretējā gadījumā video tiks izplatīts Youtube un tiks nosūtīts visiem vīrieša kontaktiem Facebook.

Cert.lv pārstāvji arī norādīja, ka viņiem ir zināmi vairāki līdzīgi gadījumi, kad sociālo tīklu lietotāji cietuši no šādas krāpniecības, kuras rezultātā nofilmētas un publiski izplatītas viņu pašu darbības. Eksperti atgādina, ka sociālie tīkli ir publiska vide, un jebkura it kā privāta sarakste vai privāti video zvani ir viegli ierakstāmi un publicējami tīmeklī.

Viņi arī iesaka nekādā gadījumā nemaksāt izspiedējiem, jo izspiedēji var draudēt atkārtoti, un pieprasīt lielāku summu.

Ja tomēr šāds incidents ir noticis, Cert.lv iesaka pārliecinieties, ka sociālo tīklu un e-pasta paroles ir drošībā, nepieciešamības gadījumā tās jānomaina, lai krāpniekiem nebūtu pieeja sociālo tīklu kontiem, kā arī vērsties policijā.

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija Cert.lv ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un ".lv" domēna vārdu zonā.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Azartiskais avantūrists derēs ne katram

Grīziņkalns saglabājis savu šarmu un apsūbējošo pievilcību. Meklējot kinoloģisko centru iskolu, iebraucam plašā pagalmā, kur gan skārdnieku darbnīca, gan noliktavas, gan automoto darbnīca, gan d...

Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko