Apstrādes rūpniecībā strādājošo uzņēmēju konfidences rādītājs oktobrī bija mīnus 8,2. Šāds uzņēmēju noskaņojumu raksturojošais rādītājs liecina par to, ka apstrādes rūpniecībā valda pesimisms. Salīdzinot ar septembri, konfidences rādītājs gan ir nedaudz – par 0,2 procentpunktiem – pakāpies, vēsta Centrālā statistikas pārvalde (CSP), tātad var teikt, ka pesimisms vismaz nepastiprinās.
Oktobrī, salīdzinot ar septembri, uzņēmēju noskaņojums uzlabojās "farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā (par 8,7 procentpunktiem), automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā (par 3,9 procentpunktiem), kā arī mehānismu un darba mašīnu ražošanā (par 1,5 procentpunktiem). Savukārt noskaņojums pasliktinājās koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā (par 4,7 procentpunktiem), pārtikas produktu ražošanā (par 2,5 procentpunktiem) un gatavo metālizstrādājumu ražošanā (par 4,3 procentpunktiem)", datus detalizētāk izklāsta CSP.
Izvērtējot faktorus, kas oktobrī traucējuši biznesa izaugsmei, 49% rūpnieku minējuši nepietiekamu pieprasījumu. Darbaspēka trūkumu un finansiālas grūtības akcentējuši attiecīgi 20% un 14% respondentu, bet materiālu un iekārtu trūkumu uzsvēruši 12%. Citu ierobežojošu faktoru (piemēram, izmaksu kāpuma) ietekmi norādījuši 6% uzņēmēju. 22% rūpnieku šā gada desmitajā mēnesī nav izjutuši nekādus viņu saimniecisko darbību ierobežojošus faktorus.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 10. novembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!