Papīra nauda nezudīs
Lai pilnībā izskaustu aplokšņu algas, papīra nauda būtu jāizslēdz no aprites nevis vienas valsts līmenī, bet starptautiskā mērogā, tomēr maz ticams, ka drīzumā piedzīvosim atteikšanos no skaidras naudas globālā mērogā, uzskata biznesa vides eksperts Aldis Greitāns. Viņš arī norāda, ka Latvijā vairāki valsts sektora veidotie e-risinājumi, to vidū, e-paraksts un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) elektroniskās deklarēšanās sistēma (EDS) ir ļoti sarežģīti un tieši tāpēc daudzi iedzīvotāji šos e-risinājumus nelieto. "Lai apgūtu EDS, jāizrāda varonība un jābūt spēcīgai motivācijai EDS lietot," uzskata Greitāns.
Traucē pelēkie operatori
"Es darbojos telekomunikācijas jomā ilgu laiku, un jau gadiem dzirdu, ka fiksētās līnijas pazudīs un viss būs mobils, bet pieprasījums pēc fiksētajām līnijām paliek," savā pieredzē dalās Baltcom valdes priekšsēdētājs Nikolā Buasēns un izklāsta, ka legāli strādājošajiem telekomunikāciju operatoriem bažas rada nevis mobilo risinājumu attīstība, bet gan tā dēvētie pelēkie operatori, kuri visai uzstājīgi darbojas tirgū.
Par farmācijas niansēm
Latvijā ir visai stingras uztura bagātinātāju reģistrācijas prasības, bet reģistrējamo produktu skaits gadā ir ļoti liels, un tas apgrūtina kontroles veikšanu, situāciju raksturo Silvanols valdes priekšsēdētājs Artjoms Borcovs.
FinTech maina pasauli
Jurists Ģirts Rūda uzskata, ka "bankas un finanšu tehnoloģiju jeb FinTech kompānijas sākušas apzināties nepieciešamību pēc sadarbības – bankām ir spēcīga kapitāla struktūra un infrastruktūra, turpretī FinTech kompānijām – inovatīvas idejas, lielākas iespējas eksperimentēt un riskēt. Abpusējs konflikts ir mīts. Bankas veido savus inovāciju centrus, kuriem piesaista FinTech entuziastus. Tāpat arī bankas dalās ar savu infrastruktūru." Problēma gan tā, ka pagaidām trūkst realitātei atbilstošas FinTech sektora uzraudzības un nav arī vēlamā normatīvā regulējuma, uzsver jurists.