Pastāv uzskats, ka šis produkts ir ar vislielāko bioloģiski aktīvo vielu sastāvu un daudzumu, un nereti to dēvē arī par dzīvības formulu – tā tomēr ir bišu bērnu barība! Tās vērtība veidojas tapšanas procesā – pavasarī ievāktos ziedputekšņus bites sajauc ar nektāru, ievieto šūniņā un cieši aizvāko ar vasku. Līdz septembrim, oktobrim ziedputekšņi fermentējas, un šī procesa rezultātā izveidojas bišu maize. Lai arī kādas pasaules vietas apdzīvotu bites, šis vērtīgais dabas produkts top tikai klimata ziņā relatīvi skarbos apstākļos, un Latvijas aukstās ziemas tam ir pateicīgas.
Savas zināšanas par bišu produktiem Anete Spēlmane ieguvusi ģimenē, jo viņas tētis Aigars Spēlmanis ir bitenieks ar vairāk nekā 30 gadu stāžu un pašlaik strādā ar 600 bišu saimēm. Pabeigusi uzņēmējdarbības studijas augstskolā RISEBA, Anete gan pievērsās modeles darbam. Pieradusi kopš bērnības ik dienas lietot bišu produktus un arī aktīvi sportot, jaunā sieviete, bieži ceļojot pa pasauli, daudzkārt iedomājusies par līdzņemšanā un lietošanā ērtāku bišu maizes konsistenci – ērtāku par ierastajām granulām, ko parasti ēd ar karoti.
Pirms trim gadiem Anete Spēlmane atradusi oriģinālu veidu, kā saražot bišu maizes košļājamās pastilas, un tās sākusi piedāvāt plašākam pircēju lokam. Ar idejas autori un viņas mammu Zintu Spēlmani tiekamies Saldū, Anetes izveidotajā uzņēmumā SIA Bee Bite.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 6. marta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!