Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) pagājušajā gadā salīdzinājumā ar 2021. gadu ir audzis par 2%, vēsta Centrālā statistikas pārvalde (CSP). Ekonomisti piesardzīgi prognozē, ka tuvākajos gados ir iespējams neliels mūsu valsts IKP kāpums, bet norāda arī uz to, ka nestabilā ģeopolitiskā situācija var sagādāt visdažādākos pārsteigumus.
Labi laiki pakalpojumu nozarēm
CSP dati rāda, ka, ekonomikai atgūstoties no Covid-19 risku mazināšanai ieviestajiem ierobežojumiem, "strauja izaugsme pagājušajā gadā bijusi gandrīz visās pakalpojumu nozarēs un lielāko devumu IKP pieaugumā nodrošinājis 15,7% lielais kāpums komercpakalpojumu nozarēs. Būtiska loma bijusi arī 57,5% pieaugumam izmitināšanas un ēdināšanas nozarē un 26,6% pieaugumam mākslas, izklaides un atpūtas nozarē. Ļoti veiksmīgi pērn attīstījusies arī informācijas un komunikācijas pakalpojumu nozare, uzrādot 14% pieaugumu, kas ir augstu vērtējams rezultāts, ņemot vērā to, ka atšķirībā no pārējām pakalpojumu nozarēm informācijas un komunikācijas pakalpojumus iepriekš mazāk bija ietekmējuši Covid-19 pandēmijas apturēšanai noteiktie ierobežojumi", sacīts Finanšu ministrijas (FM) sagatavotajā situācijas izvērtējumā.
FM arī uzsver, ka "Krievijas sāktā kara Ukrainā negatīvā ietekme pērn atspoguļojusies lielākoties tikai vairumtirdzniecības nozares apjomu kritumā par 18,7% salīdzinājumā ar 2021. gadu".
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 10. marta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!