Daudzi iedzīvotāji laika periodā, kas aizsākās ar valdības 12. marta rīkojumu ''Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu'', veikalus apmeklē retāk nekā iepriekš, bet vienā iepirkšanās reizē iegādājas vairāk pārtikas produktu un citu ikdienā nepieciešamo preču, nekā iepriekš iegādājās vienā veikalu apmeklējuma reizē. Populārāka ir kļuvusi arī pārtikas un citu ikdienā nepieciešamo preču iegāde internetā, un e-komercijas piedāvātās iespējas sākuši izmantot arī tie cilvēki, kuri iepriekš iepirkās, allaž klātienē apmeklējot veikalus. To, ka palielinājusies attālinātās iepirkšanās popularitāte, apliecina arī Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati, kas sniedz priekšstatu par situāciju šā gada pavasarī.
Gada griezumā – lejupslīde par 9%
''2020. gada aprīlī, salīdzinot ar 2019. gada aprīli, mazumtirdzniecības apgrozījums samazinājās par 9%,'' vēsta CSP un turpina: ''Pārtikas preču mazumtirdzniecība samazinājās par 3,5%. Nepārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, samazinājās par 14,9%, autodegvielas – saruka par 5,3%.''
Salīdzinot ar aprīli pērn, šā gada aprīlī ''būtiskākais apgrozījuma kāpums bija mājsaimniecības elektroierīču mazumtirdzniecībā (par 30%), mazumtirdzniecībā pa pastu un interneta veikalos (par 25,1%).
Neliels kāpums – par 3,2% – bija arī farmaceitisko un medicīnisko preču mazumtirdzniecībā. Savukārt nozīmīgākais apgrozījuma kritums bija apģērbu un apavu mazumtirdzniecībā (par 56,5%), mazumtirdzniecībā stendos un tirgos (par 46%), kā arī informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) iekārtu mazumtirdzniecībā specializētajos veikalos (par 24,5%),'' rāda CSP apkopotie dati.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 2. jūnija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Aizsajūsmasaizrāvāselpa