Attālināts darbs
Viena no iezīmēm, ko Dienai attiecībā uz savu darbību iepriekšējā ceturksnī uzsvēra aptaujāto komercbanku pārstāvji, ir pāriešana uz darbu attālinātā režīmā, kas vienlaikus novedusi pie "jauna grūdiena" finanšu pakalpojumu digitalizācijā. Luminor vadītāja Latvijā Kerli Gabrilovica norāda, ka pandēmija ir veicinājusi ātrāku pāreju uz attālinātu klientu apkalpošanu, kā arī klientu digitālo prasmju izaugsmi, – redzams, ka tagad klienti labprāt kārto daudzus jautājumus tiešsaistē. "Teju visus bankas ikdienas pakalpojumus pārcēlām uz digitālo vidi. Lai to paveiktu, pielāgojām darba organizāciju – pārdalījām resursus, palielinājām attālinātās apkalpošanas kapacitāti, kā arī pagarinājām zvanu centra darbalaiku," atceras Gabrilovica. Līdzīgi stāsti par virzību uz digitalizāciju dzirdami arī citās bankās. "Sperot soli tuvāk digitālajai bankai, vairākas filiāles Latvijā ir pārgājušas uz pilnībā attālinātu klientu apkalpošanu caur mūsu Attālināto klientu apkalpošanas filiāli jeb Mākoņfiliāli, kurā ikdienā atbalstu klientiem sniedz vairāk nekā 100 klientu apkalpošanas speciālistu. Komunikācijas apjomi dažādos kanālos – gan zvani, gan rakstiskā komunikācija – ar Citadeles attālināto filiāli ārkārtējās situācijas laikā pieauga par 30%," stāsta Citadeles valdes loceklis Kaspars Jansons.
Viņš piebilst, ka jau vairāk nekā 95% Citadeles klientu ikdienā izvēlas bankas attālinātos digitālos risinājumus un nedodas uz filiālēm.
Strauju attīstības procesu digitalizācijā uzsver arī SEB bankā. "Pandēmija ir bijis liels grūdiens mums visiem kopā. Tas, ko visas bankas būs iemācījušās, ir visu klientu vēl aktīvāka apkalpošana attālināti. Bankas filiāļu apmeklējums klātienē ir samazinājies no apmēram 3000 dienā līdz vairākiem simtiem. Tas ir prasījis arī klientu pielāgošanos. Mēs izmantojām krīzi, lai pakalpojumus, ko līdz šim vienmēr sniedzām klātienē, tagad un pēc Covid-19 varētu turpināt sniegt klientiem attālināti," attīstības procesus ieskicē SEB bankas valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere.
Runājot par formalitāšu kārtošanu, viņa piebilst, ka šobrīd pirmā konta atvēršana un pirmreizējā Smart-ID instalēšana bankā jāveic klātienē, pārējo var izdarīt attālināti. "Videokonferences, internetbanka, digi portāls, kurā visus dokumentus var parakstīt ar Smart-ID, kas ir padarīts tik drošs, ka var tikt izmantots kā Eiropas e-paraksts, – visi šie pakalpojumi tiek apstrādāti arī no bankas puses, kas nozīmē, ka arī darbinieki ir pārkvalificējušies," norāda SEB bankas pārstāve.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena pirmdienas, 24. augusta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!