Latvijas apstrādes rūpniecībā izaugsme varētu atsākties tikai tad, kad uzlabosies situācija ražotājiem nozīmīgajos eksporta tirgos, uzskata ekonomikas eksperti. Tiek prognozēts, ka tas notiks nākamgad, ja vien Eiropu nepārsteigs ģeopolitiski, epidemioloģiski vai kādi citi patlaban vēl nezināmi satricinājumi.
Nepietiekams pieprasījums
Šāgada novembrī apstrādes rūpniecībā valdīja pesimisms. Nozares uzņēmēju noskaņojumu raksturojošais konfidences rādītājs bija mīnus astoņi, atklāj Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) aprēķini.
Diena jau rakstīja, ka tad, ja konfidences rādītājs ir virs nulles, tad uzņēmēju noskaņojums vērtējams kā optimistisks, bet, ja zem nulles – tad kā pesimistisks.
Novembrī, salīdzinot ar oktobri, apstrādes rūpniecības konfidences rādītājs gan ir pieaudzis par 0,3 procentpunktiem, skaidro CSP. Dati liecina, ka uzņēmēju noskaņojums uzlabojās gumijas un plastmasas izstrādājumu ražošanā (par 6,8 procentpunktiem), dzērienu ražošanā (par 5,6 procentpunktiem) un elektrisko iekārtu ražošanā (par 4,3 procentpunktiem), savukārt pasliktinājās koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā (par 0,3 procentpunktiem) un pārtikas produktu, kā arī metālizstrādājumu ražošanā (abās nozarēs par 1,6 procentpunktiem).
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 12. decembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €1.00