Šādas pārdomas rodas, vērojot arī notikumus saistībā ar Mežaparka estrādes būvnieka LNK Industries darbības ķidāšanu RD Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejā, kuru vada JKP deputāte Linda Ozola. Nojaušams, ka šī ķidāšana ir laba iespēja atsevišķiem domniekiem mēģināt uzspodrināt noputējušo tēlu. Taču šajā stāstā ir kāda savdabīga nianse, kas rada jautājumus par patiesajiem aktivitāšu mērķiem un notikumu dalībnieku objektivitāti. Proti, izrādās, ka Ozolas vīrs esot atlaists no darba LNK Industries "sakarā ar viņa nespēju pildīt uzticētos darba pienākumus", bet nojaušams, ka Ozola, šajā situācijā piedaloties jautājuma izskatīšanā, pat ne mazliet nesaskata potenciālu interešu konfliktu un negrasās atstādināt sevi no lemšanas par šo jautājumu.
Interesanti, ka ne Ozolai kā atbildīgajai par nelikumību izskaušanu Rīgas pašvaldībā, ne arī citiem koalīcijas biedriem nemaz tik daudz jautājumu neradās par cita "pārmaiņu koalīcijas" dalībnieka Jaunās Vienotības biedra, vicemēra Viļņa Ķirša intensīvajām "pārliecināšanas" sarunām ar šobrīd no amata atstādināto RD Satiksmes departamenta vadītāju Vitāliju Reinbahu par "labprātīgu" amata pamešanu, par kuru saturu iepriekš Diena jau vēstīja un kuru tiesiskumu Reinbahs ir lūdzis izvērtēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam. Vismaz publiski nav dzirdēts, vai un kādā mērā citi koalīcijas biedri ir lūguši skaidrojumus no Ķirša. Tieši tikpat maza aktivitāte bija vērojama brīdī, kad atklājās RD Pilsētas attīstības departamenta iecere ievākties telpās ēkā, kas pieder ar Krieviju saistītiem uzņēmējiem, un kas raisīja virkni jautājumu par darījuma atbilstību labas pārvaldības praksei. Lai gan sākotnēji Ozola Dienai pauda, ka ir lūgusi domes atbildīgās struktūras sniegt visu nepieciešamo informāciju par iecerēto nomas līgumu un potenciālajiem telpu izīrētājiem, tomēr šobrīd arī šis jautājums, šķiet, ir paslaucīts zem tepiķīša.
Skaidrs, ka daudzas lietas Rīgā jāuzlabo un jāmaina, tomēr žēl, ka "bezkompromisu tiesiskumu" valdošie attiecina uz visiem, izņemot sevi.