Laika ziņas
Šodien
Sniegs
"Bezkompromisu tiesiskumu" valdošie attiecina uz visiem, izņemot sevi

Baļķi un skabargas

Rīgas domes (RD) pašpasludinātā "pārmaiņu koalīcija" nebeidz pārsteigt ar savu nostāju jautājumos, kas sevī ietver tiesiskuma, objektivitātes un godīguma principus. Proti, jaunā Rīgas vara ļoti aktīvi un principiāli kritizē un vēršas pret jebkuru, kam kaut vai aiz matiem var pievilkt jebkādus pārmetumus par iespējamiem pārkāpumiem vai neizdarībām, vienlaikus paši savā rīcībā un darbībā šie "principiālie bezkompromisu tiesiskuma aizstāvji" demonstrē diezgan izteikti pamanāmu nostāju – cita acī viņi skabargu redz, bet savā baļķi – nē!

 Šādas pārdomas rodas, vērojot arī notikumus saistībā ar Mežaparka estrādes būvnieka LNK Industries darbības ķidāšanu RD Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejā, kuru vada JKP deputāte Linda Ozola. Nojaušams, ka šī ķidāšana ir laba iespēja atsevišķiem domniekiem mēģināt uzspodrināt noputējušo tēlu. Taču šajā stāstā ir kāda savdabīga nianse, kas rada jautājumus par patiesajiem aktivitāšu mērķiem un notikumu dalībnieku objektivitāti. Proti, izrādās, ka Ozolas vīrs esot atlaists no darba LNK Industries "sakarā ar viņa nespēju pildīt uzticētos darba pienākumus", bet nojaušams, ka Ozola, šajā situācijā piedaloties jautājuma izskatīšanā, pat ne mazliet nesaskata potenciālu interešu konfliktu un negrasās atstādināt sevi no lemšanas par šo jautājumu.

Interesanti, ka ne Ozolai kā atbildīgajai par nelikumību izskaušanu Rīgas pašvaldībā, ne arī citiem koalīcijas biedriem nemaz tik daudz jautājumu neradās par cita "pārmaiņu koalīcijas" dalībnieka Jaunās Vienotības biedra, vicemēra Viļņa Ķirša intensīvajām "pārliecināšanas" sarunām ar šobrīd no amata atstādināto RD Satiksmes departamenta vadītāju Vitāliju Reinbahu par "labprātīgu" amata pamešanu, par kuru saturu iepriekš Diena jau vēstīja un kuru tiesiskumu Reinbahs ir lūdzis izvērtēt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam. Vismaz publiski nav dzirdēts, vai un kādā mērā citi koalīcijas biedri ir lūguši skaidrojumus no Ķirša. Tieši tikpat maza aktivitāte bija vērojama brīdī, kad atklājās RD Pilsētas attīstības departamenta iecere ievākties telpās ēkā, kas pieder ar Krieviju saistītiem uzņēmējiem, un kas raisīja virkni jautājumu par darījuma atbilstību labas pārvaldības praksei. Lai gan sākotnēji Ozola Dienai pauda, ka ir lūgusi domes atbildīgās struktūras sniegt visu nepieciešamo informāciju par iecerēto nomas līgumu un potenciālajiem telpu izīrētājiem, tomēr šobrīd arī šis jautājums, šķiet, ir paslaucīts zem tepiķīša.

Skaidrs, ka daudzas lietas Rīgā jāuzlabo un jāmaina, tomēr žēl, ka "bezkompromisu tiesiskumu" valdošie attiecina uz visiem, izņemot sevi. 

Top komentāri

Vajag mierināt sabiedrisko
V
Ļoti labs paņēmiens Covid izplatībai ir Rīgas domes politikāņu īstenotā sabiedriskā transporta "mierināšana", veidojot tukšas velojoslas uz braucamās daļas samazināšanas rēķina, kā tas ir izdarīts Čaka ielā virzienā uz centru un Duntes ielā. Tā var panākt, ka sabiedriskā transporta lietotāji tajā mazvēdinātajā šaurībā pavada ceļā krietni vairāk laika un Covidam ievērojami pieaug izrdedzes
cūcība pret Rīgas iedzīvotājiem
c
Pēc Staķa vecāku ieteikuma ieviestais Čaka ielas "eksperiments" un jaunievedumi Duntes ielā ir totāla cūcība pret visiem tiem daudzajiem tūkstošiem Rīgas iedzīvotāju, kuri ne tikai savos auto bet arī sabiedriskajā transportā brauciešie, tērē laiku sēžot sastrēgumos blakus pustuksām un tukšām velojoslām. Tā ir nelietība
Čaka ielas tolejbuss
Č
Par to, ka daudziem tūkstošiem rīdzinieku brauciens no Purvciema uz centru sabiedriskā transporta šaurībā, kur 15 kvadrātmetros ir nevis viens, bet vismaz 15 braucēju, tagad ir trīskārt un pat pieckārt ilgāks, tā dodot dāsnu augsni Covid19 izplatībai, Staķi, Ķirsi, Pulku, Andersoni un citus viņu līdzskrējējus kādreiz tiesās!
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vai strauji augošās inflācijas beigu akordi?(7)

Jaunā Covid-19 vīrusa paveida omikrona atnākšana jau paspējusi sapurināt globālos finanšu tirgus, izraisot strauju dažādu finanšu instrumentu, tajā skaitā naftas kontraktu, cenu samazināšanos.

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē