Noklausoties teju visu diskusijas ierakstu, diemžēl nācās kārtējo reizi pārliecināties par Latvijai raksturīgo tendenci – uzņēmēji ir gatavi iet palīgā valstij ar idejām, priekšlikumiem un dalīties ar savu gadiem uzkrāto praktisko pieredzi, tajā pašā laikā politiķi aizvien turpina bezbēdīgi dzīvot paši savā pasaulē, vienalga, vai to saucam par fiskālo telpu vai nacionālajiem attīstības plāniem.
To, ka visas iepriekšējās valdības un politiķi ir pie vainas stagnācijai un ekonomikas buksēšanai, ierasti dzirdēt no katras nākamās valdības, koalīcijas. Taču agri vai vēlu izrādās, ka arī it kā jaunie politiskie spēki nekur tālāk netiek. Manuprāt, ir vairāk nekā bīstami, ja iecerētās nodokļu politikas izmaiņas politiķi apspriež savā šaurā klubiņā, lielākoties tikai formāli uzklausot tos cilvēkus, kuri šos nodokļus arī reāli maksā un uztur gan politiķus, gan valsts pārvaldi kopumā.
Jau gadiem uzņēmēji aicina politikas plānotājus īstenot kvalitatīvu, konkrētos aprēķinos un reālajā dzīves situācijā bāzētu diskusiju, lai nesteidzīgi, rūpīgi un tālredzīgi radītu patiešām jaunu, godīgu un labklājību veicinošu nodokļu sistēmu. Diemžēl tā vietā teju ik gadu kaut kur varas slēgtajos kabinetos tiek uz ātru roku saradītas izmaiņas, kas rezultātā nevis sekmē biznesu un nodokļu ieņēmumu palielināšanos, bet gan tieši pretēji – mazina Latvijas uzņēmēju konkurētspēju, veicina ēnu ekonomikas pastāvēšanu un rezultātā – mūžīgo naudas deficītu budžetā ar bēdīgām sekām visiem, izņemot pašus lēmumu pieņēmējus.
Tāpēc aicinu ar vārdiem Rīgā, bet ar darbiem aizkrāsnē nereti esošos politiķus nolaisties uz zemes un ieklausīties cilvēkos, kuri zina, cik viegli vai grūti ir nopelnīt naudu, nodrošināt darbvietas un adekvātas algas darbiniekiem, samaksāt nodokļus un beigās vēl pašiem būt paēdušiem.
Diemžēl arī šīs Saeimas un valdības laikā dzirdēts vairāk skaļu vārdu, bet redzēts mazāk profesionāla darba. Tāpēc draudzīgs padoms lēmējiem – mazāk veltiet laiku skaistu frāžu virknēšanai, bet vairāk praktiski radiet ilgtermiņā nozīmīgas un paliekošas vērtības. Populismu esam piedzīvojuši pārpārēm.