Vislielāko ažiotāžu bija raisījis ministres paustais, ka likumā noteiktais atalgojuma palielinājums būs iespējams, ja ieņēmumi no noziedzīgi iegūtu līdzekļu konfiskācijas pildīs budžetu. Tad varēšot ievērot pedagogu atalgojuma grafiku. Pēc ministres teiktā, par šo jautājumu ar Finanšu ministriju tiek saskaņots ieraksts pamatbudžeta pozīcijā. Sanāk, ka nu būtu jāseko masveida konfiskācijām? Vai varbūt pedagogiem jābūt īpaši ieinteresētiem, lai zeltu un plauktu noziedzība, jo tad, laiku pa laikam to apkarojot, varētu nodrošināt daudzmaz cienījamas algas izglītības jomā strādājošajiem? Absurds, vai ne? Tad jau varbūt uzreiz vajag atgriezties pie komunistu metodēm un ņemt nost visu tiem, kam ir vairāk nekā nekas?
Ministre jau ir iepriekš apliecinājusi, ka viņas pārstāvētās partijas sauklis par bezkompromisa tiesiskumu tulkojams kā likumu ignorēšana politisku interešu vārdā. Atcerēsimies, ka tieši viņa panāca šobrīd jau tiesas apturēto valdības lēmumu par LU rektora neapstiprināšanu. Nu nākamā izpausme – virzība uz politiski motivētām konfiskācijām. Var teikt, ka izglītības un zinātnes ministre ar šo frāzi ir izdarījusi lāča pakalpojumu KNAB, Finanšu izlūkošanas dienestam un citām struktūrām, kas mēdz konfiscēt naudas līdzekļus, kuru izcelsme šķiet aizdomīga, – visas šādas darbības nu būs tulkojamas kā politiski motivētas. Nākamais solis tad būtu panākt, lai uz laiku šādi iesaldētos līdzekļus valsts varētu palietot skolotāju algām, attiecīgi sagaidot no tiesām pretimnākšanu – atzīšanu, ka konfiskācija bijusi pamatota?
Labi, lai politiķi izpaužas, kā grib, bet šajā gadījumā svarīgākais – kāpēc tā jāpazemo pedagogi? Par kādiem ētikas principiem viņi varēs iestāties, ja jebkurš skolēns tad, atsaucoties uz budžeta tapšanu, varēs mest sejā iztikšanu no krāpnieku naudām? Un otrām kārtām šis ir atkal viens piemērs, kad skolotāji tiek "baroti" ar no viņiem neatkarīgiem solījumu nosacījumiem. Vispirms teica, ka lielākas algas būs, ja būs reformas, nu, ka lielākas algas būs, ja vairāk pieķers krāpniekus. Ko tad pedagogiem tādā situācijā darīt – nodarboties ar pašdarbību, sevi kaut kā reformējot, vai pielādēt medību bisi, lai ietu ķert šķietamos blēžus?
Sprieduma pārsūdzēšana - necieņa
Aizsajūsmasaizrāvāselpa
Čakarēs ekonomiku