Lūk, daži spilgti tā piemēri.
Viens no ZZS līderiem Augusts Brigmanis pēcvēlēšanu TV intervijā, jautāts par neveiksmju cēloņiem, dīvainā kārtā sāka atrunāties, ka ZZS pārstāvošais premjers Māris Kučinskis pēdējās TV diskusijas noslēgumā ne tik labu teikumu pateicis, kā vajadzētu. Vai tiešām pats ticēja, ka tieši ar vienu teikumu vēl bija glābjama jau vairākus mēnešus vērojamā šī politiskā spēka popularitātes lejupslīde?
Saskaņas virzītais pretendents uz premjera amatu Vjačeslavs Dombrovskis, jautāts par ne tik laba, kā pašu cerēts, vēlēšanu iznākuma cēloņiem, kā pirmo visiem nosauc faktu, ka vēlēšanu dienas pēcpusdienā (!) tika uzlauzta sociālā tīkla draugiem.lv mājaslapa, kur ierastā satura vietā sāka skanēt Krievijas himna un parādījās attēli ar šīs valsts karogu, prezidentu un armiju. Absurds, protams.
Saeimā neiekļuvušās Latvijas Reģionu apvienības (LRA) premjera amata kandidāts Edvards Smiltēns par galveno sava saraksta neveiksmju cēloni min, ka neilgi pirms vēlēšanām izplatīti, pēc viņa vārdiem, klaji maldinoši partiju reitingi, tie arī ietekmējuši vēlētāju izvēli. Tiešām savus vēlētājus uzskata par tik dumjiem, ka tiem par politisku piedāvājumu svarīgāki šķistu kaut kādi reitingi?
Mazliet no citas sērijas – jau valdības veidošanas sarunām –, bet pēc būtības līdzīgs ir piemērs ar Jāni Bordānu. Jaunās konservatīvās partijas (JKP) premjera amata kandidāts Jānis Bordāns savās neveiksmēs ātri izveidot valdību vaino nevis paša piedāvājuma nepilnības, bet gan potenciālā partnera Attīstībai/Par! (A/P) "destruktīvu rīcību", JKP piedāvājumu noraidot. Vēl vairāk – viņš tūdaļ pat nievājošus vārdus velta nākamās valdības prioritāšu sarakstam, ko piedāvā tieši A/P, bez kuras atbalsta JKP valdību nekādi nevarētu izveidot. Pēc principa: visu vai neko.
Krievijā ļoti izplatīta metode – nemeklēt patiesos neveiksmju cēloņus, neatzīt, ka paši pie kā būtu vainīgi, bet tā vietā vainot mistisku ārēju ienaidnieku. Kāpēc mūsējie šajā ziņā kaimiņvalsts politiķus atdarina?...
Un vēl. Spēja atzīt savas kļūdas un labot tās ir stipru cilvēku iezīme. Secinājumi par to – lai katram savi.
Irlielāmērāticams
Latvietis
Istoričeskijs