Svētku izpilddirektore uzsvēra, ka svētku rīkotāji visas dienas garumā rūpīgi monitorējuši situāciju gan biļešu kasēs, gan internetā. Tirdzniecības process ir noritējis nepārtraukti gan kasēs, gan internetā, un vidēji sistēmā vienlaicīgi tikuši apkalpoti 1000 pircēji.
Juhņēviča skaidroja, ka sistēmas noslodze bijusi liela, ko apliecina arī rīkotāju novērojumi un biļešu pircēju sniegtā informācija, ka biļešu sistēma gan kasēs, gan internetā ir bijusi ļoti lēna. "Process bijis nepārtraukts, tomēr lēns," teica Juhņēviča.
Rīkotāji arī konstatējuši, ka sludinājumu portālos parādījušās biļetes uz Dziesmu un deju svētku pasākumiem, kas pārsniedz biļešu sākotnējo vērtību. Vienlaikus rīkotāji atzīst, ka viņu rokās nav juridisku ieroču cīņai pret šādiem cilvēkiem. "Varam izteikt tikai nožēlu, ka biļetes ir pakļautas šādai negodprātīgai rīcībai. Aicinām cilvēkus neiegādāties biļetes no pārpircējiem un arī apzināties, - ja biļetes tiek pirktas ārpus tirdzniecības vietām, pastāv augsts risks nopirkt viltotas biļetes," teica Juhņēviča, piebilstot, ka informācija nodota "atbildīgajiem dienestiem".
Svētku izpilddirektore pagaidām atturējās komentēt turpmāko sadarbību ar Biļešu paradīzi, jo, lai gan pašlaik ir apzināti problēmjautājumi, vēl esot nepieciešama analīze, kas arī tikšot veikta, lai nākamās nedēļas sākumā sabiedrībai sniegtu informāciju gan par sistēmas darbību, gan citiem konstatētajiem apstākļiem.
Kā ziņots, biļešu tirdzniecība uz vasarā gaidāmo Dziesmu un deju svētku maksas pasākumiem sākās sestdien plkst.11, kad Biļešu paradīzes kasēs un internetā tirdzniecībā nonāca kopskaitā 95 230 biļetes. Vairākās vietās Rīgā un citviet Latvijā bija izveidojušās garas rindas pēc šīm biļetēm. Biļešu pircēji tika apkalpoti lēni, un arī uz biļetes iegādi internetā nācās gaidīt vairākas stundas, turklāt daudzos gadījumos arī pēc ilgās gaidīšanas kāroto biļeti iegādāties neizdevās.
hm
Asdf
Lētticīgie rīkotāji