Līdz ar budžeta pieaugumu noslēgti vairāki būtiski līgumi par bruņojuma iegādi. Vai zemessargi var cerēt, ka viņi varēs izmantot to tehniku, ko agrāk lietoja profiņi?
Apbruņojums, ekipējums ir absolūti vienāds gan Zemessardzei, gan regulārajām vienībām. Piemēram, no austriešiem nopirktās pašgājēju haubices atradīsies ne tikai mehanizētajā brigādē Ādažos, tās būs arī zemessargiem. Tas pats attiecībā uz mīnmetējiem. Ieroči G-36 pamazām nomaina vecās AK-4. Transporta vienības tiek izdalītas tādas pašas. Esam aizgājuši prom no tā, ka Zemessardzei atlec tas, kas palicis pāri vai nolietojies. Šī politika ir izbeigta.
Krievija paziņojusi par vērienīgu tanku iepirkumu. Skaidrs, ka Krievijas un Latvijas armija nav salīdzināmas, bet kas mums vēl nepieciešams, lai stiprinātu prettanku spējas?
Prettanku aizsardzības spējas mums ir diezgan labas. Jaunās Spike prettanku sistēmas papildinās mūsu esošās. Attīstības procesā ir gaisa spēku nodrošinājums, paredzot nomainīt helikopteru parku. Modernizēsim arī jūras floti. Lielākais ieguldījums – šeit no pagājušā gada atrodas kaujas grupa, kas nodrošina mūsu aizsardzības sistēmas stiprināšanu. Latvija astoņos mēnešos spēja nodrošināt viņu iekļaušanos mūsu bruņotajos spēkos. Tā mēs nodemonstrējam visiem skeptiķiem, ka nav pamata NATO saukt par lēnīgu vai nespējīgu pieņemt lēmumu. Vislieliskākais, ka kopā ar civilo industriju spējām uzbūvēt četras kazarmas un izvietot karavīrus telpās, nevis teltīs. Spējām nodrošināt remonta telpas un kopā ar ASV partneriem esam paplašinājuši treniņa iespējas Ādažos. Tas ir milzīgs ieguldījums. Protams, bruņotie spēki attīstībā nevar apstāties. Karavīrs vairs nav tāds, kāds redzams filmās par Otro pasaules karu, kad skraida ar ieroci pa mežu. Mums bruņotajos spēkos ir vairāk nekā 300 specialitāšu un 5000 amatu. Katrs var atrast sev tuvāko sfēru.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena trešdienas, 21. februāra, numurā! Ja ir vēlme laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Iesākumam
solon
Juris