Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā 0 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 9. februāris
Simona, Apolonija

SestDienas salons

Visbūtiskākā ir brīvība © DIENA

"Uz Maskavu vairs nebraukšu," saka itāļu maestro Pjērs Džordžo Morandi (64). Kopš Krievijas sāktā kara Ukrainā viņš uzturas un strādā Rīgā, ierakstījis īpašu veltījumu Ukrainai un vēl atceras pēdējos padomju gadus un absurdos tā laika ierobežojumus, kas skāruši arī viņu.

Liku bēdu zem akmeņa © DIENA

Ukrainas atbalsta koncerta organizētājs dziedātājs Ralfs Eilands (28) par mums visiem politikā, spēju vienoties idejas vārdā un jokiem, kas palīdz pret bezizeju.

Jādzīvo nost! Nekavējoties © DIENA

Čelliste Marta Sudraba (46) par izturību, disciplīnu, iekšējo mieru un to, kā mainās dzīves vērtību skala. Par lapaspusēm, kas cilvēkos atveras pārbaudījumu brīžos, un kāpēc viņa dievina Vīni, kuru tagad sauc par mājām

Kurš no mums ir iesācējs? Saruna ar režisoru Armandu Zvirbuli © DIENA

Deviņdesmitie bija vienlaikus brīnišķīgi un briesmīgi, saka režisors Armands Zvirbulis (49). Viņš uzņēmis detektīvseriālu par šiem gadiem, atzīstot: kino kontekstā tas ir trakoti saistošs laiks, kad uz spēles ir iespaidīgas likmes un var veidoties arī lielas kaislības. Taču šī ir tikai viena no versijām – cerams, taps vēl citas.

Līdz aprīlim visi izslimos © DIENA

Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska par to, kad varēsim dzīvot bez maskām un bez sertifikātiem, ko zaudē agresīvs pacients, un par to, kas ir bīstamāks par kovidu.

Indīgais Putina kokteilis © DIENA

Fonda Namejs vadītājs Raimonds Graube par kara iespējamību, Rietumu šaha domāšanu Krievijas pokera spēlē un veco labo totālo aizsardzību.

Man vienmēr ir plāns B © DIENA

Es gribētu dziedāt vēl desmit gadu un noteikti to arī darīšu – īsi pirms savas 60 gadu jubilejas, kas apritēs 14. decembrī, saka mūsu pasaulē pieprasītais basbaritons un Latvijas Nacionālās operas un baleta vadītājs Egils Siliņš.

Lukašenko pārrēķinājies © DIENA

Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra direktors Toms Rostoks par to, kas sanācis no Baltkrievijas diktatora iecerēm hibrīdkarā uz ES robežas, par NATO Ahileja papēdi un to, kad Krievija vairs nevarēs izlikties, ka tā nav viņa

Kazāka velomūza © DIENA

Mūziķis Kārlis Kazāks par Velomūzikas braucienu kartēm kā notīm, vienīgo dzimti, par sēļu medībām un par sarunu ar Nacionālā teātra skatuvi.

Līdz jaungadam būs ļoti grūti

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš par cīņu ar "specvienību" delta, trim nevakcinēto grupām un par to, ko negribas darīt miera laikā.

Delles daba © DIENA

Gleznotāja Biruta Delle par mācīšanos skatīties, nesaprašanos un par esības rituālu.