Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

SestDienas salons

Visur biju mirkli pirms © DIENA(1)

Fotogrāfs Aivars Liepiņš par profesiju, kurā viņš jūtas laimīgs, attiecībām ar omoniešiem un profesionālā azarta un veselā saprāta samēru barikāžu laikā.

Viss ir pārejoši © DIENA(14)

Lielākajai daļai cilvēku dzīvi aizņem darbs un karjera, bet nepietiek laika kaut kam dziļākam, trūkst laika garīgām pārdomām, norāda brālis un māsa Daumants un Madara Liepiņi. Viņi izvēlas citu ceļu, un tā dēļ jau pat nācies pārcelt eksāmena laiku uz pusnakti

Ne dienu bez sievietes © DIENA(11)

Vēsturnieks Boriss Sokolovs par to, kāpēc Putina Krievijā drīkst nosodīt Staļina represijas, bet nedrīkst apšaubīt impērisko projektu, par to, kāpēc vāciešiem jābūt pateicīgiem padomju karavīram un kuru Pētera Pirmā mantojuma daļu derētu aktualizēt.

Septiņgadīgā Annija intervē Ziemassvētku vecīti © DIENA(1)

Annija Miezīte ir septiņus gadus veca un joprojām tic Ziemassvētku vecītim. Viņasprāt, vecītis ir mīļš un sagādā dāvanas pēc nopelniem, un Ziemassvētki ir skaisti svētki, jo visi sanāk kopā un jautri pavada laiku. Pēc sarunas ar vecīti Annija pati atzīst – visvairāk atmiņā iespiedušies vārdi par dāvanu ražošanu un rūķu pievilināšanu.

Elbas ērģeļu latviskā seja © DIENA(11)

Pamazām iejūtoties grandiozās Elbas filharmonijas Goda ērģelnieces statusā, Iveta Apkalna (40), par spīti aizņemtībai, vienmēr atrod laiku koncertiem arī Latvijā un Ziemassvētku laiku pavada kopā ar ģimeni, to izdzīvojot tik skaistajās mazajās lietās. Savukārt savā otrajā mājvietā Berlīnē novērtē dažādību un aicina nevienu neļauties bailēm.

Parādi man pavasari(6)

Aija Uzulēna tulkojusi Peldošos – ceļojošos, izbauda savus mūka gadus un domā par emigrēšanu

Cenzūra eksistē visos laikos(6)

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja Inese Baranovska stāsta, kādas citur pasaulē neatrodamas vērtības Latvijas mākslā tapa 70. gados, pateicoties sociālisma īpatnībām, un kāpēc mākslas darbs var maksāt miljonus.

Piebalgs: Latvijas politika nav tik purvaina, kā par to runā(30)

Latvijas politika nav tik purvaina, kā par to runā, ir pārliecināts Andris Piebalgs. Vienotības līdera amatā viņam trūkst kritikas no partijas biedru puses un šķiet svarīgi definēt partijas identitāti, lai neveidotos pamiers, kas pēkšņi var uzsprāgt.

Attiecības ir vienkāršas © DIENA(93)

Kā izveidot un nepazaudēt savstarpēji smalko attiecību ķīmiju, lai arī pēc desmitiem gadu kopdzīves vienam ar otru būtu interesanti? Teologs Juris Rubenis sarakstījis grāmatu par mīlestību, attiecībām, seksu un aicina ne tikai pašiem nepārtraukti augt, bet arī globālos procesos saskatīt pieaugšanas sāpes, kas tomēr nenozīmē apokalipsi.

Nagi noslēpti dūrītēs © DIENA(6)

Pieķeršanās katram jaunam albumam Alisei Jostei (29) ir kā sevis laušana un spīdzināšana, kam vienmēr grūti saņemties. Ja rezultātu kāds novērtē, ir dubultgandarījums, tomēr pirmām kārtām šīs dziesmas esot vajadzīgas pašai.Bezgalīgi garas ielas ar piecām joslām katrā virzienā, pāri kurām neviens neiet, un jāmeklē pazemes pāreja jeb tunelis, kas reizēm ir sazin kur un nav nemaz tik viegli atrodams.

Divi vienā, kuras nav © DIENA(7)

Man teātrī svarīgākas ir emocijas, nevis žanra apzīmējums, saka Genadijs Ostrovskis, viens no pieprasītākajiem Maskavas scenāristiem, vaicāts, kādam žanram būtu pieskaitāma viņa luga Mīļākais, kura šomēnes piedzīvoja pirmizrādi Dailes teātrī. Tāpat kā Ostrovska pirms diviem gadiem Dailē iestudētā melodramatiskā komēdija Divi kapteiņi (tā bija viņa debija teātra režijā), arī izrāde Mīļākais tapusi pēc paša rakstīta scenārija – 2002.

Latvietis Grenlandē: Tava naba nav pasaules centrs © DIENA(10)

Par dabas skaistumu un nežēlību, dzīves jēgu un mākslu, integrāciju un patiesu brīvību. par tik dažādiem tematiem var runāt ar rakstnieku un fotogrāfu Ivaru Sīli. Ar ģimeni bēgļu gaitās savulaik devies prom no Latvijas, viņš jau daudzus gadus mīt Grenlandē, kur ir iemantojis vietējo cieņu, joprojām tekoši runā latviski un dalās vienlīdz pārdomātā viedoklī gan par bēgļiem, gan globālo sasilšanu un to, kā Latvija izskatās no ziemeļpuses.

Rēzija cilvēka mētelītī © DIENA(40)

Aktrise Rēzija Kalniņa spēlē nesatikšanās traģiku Dž. Dž. Džilindžera jaunākajā izrādē 8 mīlošas sievietes, ir gandarīta par ilūziju zudumu un vēlētos Latvijā ieviest obligātu alternatīvo dienestu.

Koru lielvalsts apliecinājums © DIENA(5)

Koru lielvalsts apliecinājums manas ambīcijas ir padarīt šo konkursu par Formulu 1. Tam jau tuvākajā nākotnē ir jākļūst par visaugstākā līmeņa koru sacensību. Tā, lai pat ar piedalīšanos vien kori lepotos savā CV, – apņēmies pirmā Starptautiskā baltijas jūras koru konkursa iniciators un mākslinieciskais vadītājs diriģents Jānis Ozols

Māksla ir ļoti primitīvs process © DIENA(26)

Man ir svarīgi lietas izjust, saka gleznotājs Raimonds Staprāns īsi pirms izstādes atklāšanas Rīgā. Savulaik bēgļu nometnē pret cigaretēm iemainījis krāsas un otas, tagad viņš stāsta arī par gleznotāja pieaugšanu, primitīvo mākslā un to, cik ilgi var skatīties uz gleznu. Raimonda Staprāna darbu izstāde Piecas gleznas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā 4.

Tikpat vienkārši, cik šokējoši © DIENA(12)

Viens no Jaunā Rīgas teātra spilgtākajiem aktieriem Vilis Daudziņš iespēlējas vidējā eiropieša ādā Alvja Hermaņa politiskajā teātrī – izrādē Pakļaušanās –, sapņo par darbu atjaunotā JRT ēkā un nevēlas vairākas sievas.