Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Latvijā

Ir laiks izbeigt mūžīgo gaušanos(17)

Latvijā dzīves līmenis pēdējos gados pieaug. Lūk, pāris pierādījumu – sarūk bezdarbs, palielinās cilvēku vidējie ienākumi, samazinās vides piesārņojums un pieaug to cilvēku skaits, kuri ieguvuši augstāko izglītību.

Novadu reforma īstenojama citādi. Saruna ar LPS priekšsēdi Gintu Kaminski © DIENA(39)

"Latvijā aizvien samazinās iedzīvotāju skaits, daudzi nodokļu maksātāji aizbrauc. VARAM kontekstā ar administratīvi teritoriālo reformu to ir secinājusi, bet nav skaidrs, ko plāno darīt, lai šo tendenci apturētu. Dažādi procesi ir saistīti un tiem būtu jāiet roku rokā, bet tā nenotiek," intervijā Jānim Kincim pauž Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis

Dzīvniekam un cilvēkam

Vai mājdzīvniekam der arī cilvēkiem paredzētie medikamenti, ja veterināro medikamentu nav pie rokas?

Pievilināt tauriņu © DIENA

"Klau, kas tas ir? Vai tā ir milzīga kode?" pusnaktī, ienākot istabā, man vaicā mamma, uztrūkusies no miega un turot plaukstās aptuveni trīs centimetrus garu zvīņspārni, kas izmisīgi vicinās un, palaists vaļā, tūdaļ uzsēžas uz lampas un pozē. Elegantais, samtveidīgais kukainis nav vis kode, bet, visticamāk, pūcīte. Un ne jau naktsputns, bet gaismas kārais, nezinātniski sakot, naktstauriņš – dārzu joslpūcīte (Noctua pronuba).

Mūžīgais aplis tīras nākotnes vārdā(6)

Rīgas pašvaldības atkritumu apsaimniekošanas sistēmas modernizācija, kas tiek īstenota publiskās privātās partnerības ietvaros, ir raisījusi plašas diskusijas Latvijas galvaspilsētā Rīgā. Taču, neskatoties uz politiskajām un citām interesēm, kas ik pa brīdim parādās šīs tēmas kontekstā, jārunā ir par būtību – Latvija ir uzņēmusies saistības Eiropā, kas paredz, ka steidzami uzlabosim mūsu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu un spēsim sašķirot vismaz pusi visu atkritumu, pretējā gadījumā draud bargi sodi.

Bīstami strauji samazinās Latvijas informatīvā telpa. Vai varam to atļauties?(31)

Raugoties no nacionālo mediju prizmas, Latvijas informatīvajā telpā ir izveidojusies mediju nozares krīze un, kā mediju nozares eksperti paši to mēdz raksturot, samazinās/sašaurinās Latvijas interesēm atbilstošā mediju telpa. Pēc būtības tas apdraud ne tikai demokrātiskas sabiedrības attīstības iespējas, bet arī demokrātisku sabiedrību kā tādu. Šīs krīzes pamatā ir gan politiskie, gan ekonomiskie, gan arī tehnoloģiskie apstākļi, un dažkārt tie ir savstarpēji ļoti saistīti. Šī situācija ir briedusi jau ļoti sen, par to ir brīdināti politiķi un atbildīgās iestādes, bet reāla rīcība nav sekojusi. Mūsuprāt, viss vēl nav pazaudēts, bet jo ilgāk kavēsimies, jo nopietnākas sekas būs – ja "sliktā", nepietiekamā vietējā satura dēļ tiks būtiski izmainīti mediju patērētāju paradumi un patērētājs (Latvijas sabiedrība) nosvērsies par labu citu valstu saturam, tad atgriezt tos atpakaļ Latvijas informatīvajā elpā būs ļoti grūti un resursu ietilpīgi.

Muižnieks: LU paredzēts samazināt programmu skaitu par 30%(7)

Latvijas Universitāte (LU) paredz samazināt programmu skaitu par 30%, neraugoties uz to, ka tieši šogad ir nākušas klāt dažas programmas, piemēram - sportā, datorzinātnēs, kā arī darba drošības virzienā, intervijā aģentūrai LETA sacīja LU rektors Indriķis Muižnieks.

Gallusman valdes priekšsēdētājs: Informācija, ka vietējie iedzīvotāji neatbalsta ražotnes projektu, nav pilnībā korekta(2)

Vēlamies izteikt gandarījumu par ļoti konstruktīvā un lietišķā gaisotnē aizvadīto ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojuma sabiedrisko apspriešanu, kas pēc kārtas bija jau ceturtā, kura tika organizēta ražotnes projekta apspriešanai Ogres novada Madlienas pagastā. Ar atsevišķu tuvāko viensētu iedzīvotājiem esam organizējuši arī papildus tikšanās, lai skaidrotu ar ražotnes projektu saistītos jautājumus. Vienlaicīgi vēlamies pateikties uz sabiedrisko apspriešanu sanākušajiem aptuveni 40 interesentiem, kas uzdeva tiem aktuālos jautājumus, uz kuriem tika sniegtas arī izsmeļošas atbildes.

Asociācija: Anesteziologu trūkums Latvijā ir ļoti jūtams(9)

Atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra datiem 2018. gadā Latvijā bija 299 praktizējoši anesteziologi-reanimatologi, kas, salīdzinot ar ārstiem citās specialitātēs, ir salīdzinoši daudz. Tomēr Latvijas Anesteziologu un reanimatologu asociācijas vadītāja, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas Anestezioloģijas un reanimācijas nodaļas vadītāja Iveta Golubovska portālam Diena.lv norāda, ka anesteziologi Latvijā trūkst un it īpaši tas ir jūtams reģionos.