Vakaru pavadīju, skatoties, kā sievietes sacenšas vesera mešanā. Uztraucos, vai viņas neizkāps no baltā, apaļā laukuma, vai metiena brīdī neaizķers tīklu un vai kādai izdosies pārspēt personīgo rekordu. Citā vakarā es jutu līdzi vīriešu svarcelšanai. Minēju, cik kilogramu katrs pacels, pie sevis pamācīju tos, kam neko pacelt neizdevās, atpūtas brīžos vienkārši pētīju viņu izteiksmīgos ķermeņus.
Estētiski vērtīga un kvalitatīva atpūta ir pieprasīta vienmēr, taču vasarā gribas sarīkot sev īpaši krāšņus un oriģinālus svētkus, kuros draiski notriekt par apkuri ietaupīto naudu
Forma – tikai ērtība vai arī vērtība? Dažkārt iemesli, kāpēc neļauties ārpasaules iniciētām pārmaiņām, mēdz būt drīzāk emocionāli nekā racionāli Doties uz grāmatnīcu, bibliotēku vai antikvariātu, lēni vilkt pirkstus gar grāmatu muguriņām, izšķirstīt intriģējošākos eksemplārus – aizrautīgā lasītājā jau iedomas par to vien izraisa kņudinošu sajūtu pakrūtē.
Apziņa, ka visi uz zemes dzīvojošie cilvēki pašos pamatos varētu būt ne vairāk un ne mazāk tieši tādi paši kā mēs, var izrādīties diezgan nomācoša, tāpēc sabiedrība jau sensenos laikos izlēma, ka daļu būtu nepieciešams glorificēt Toreiz, pirms trejdeviņiem gadu desmitiem, slavas iegūšana bija vairāk individuāls akts, tagad visa pamatā ir komandas darbs.
Imants Ziedonis, rakstot savu Zaļo pasaku par to, kā mežs dodas pilsētā, droši vien nemaz nenojauta, cik poētiska būs patiesā ierašanāsAr augu podiņiem nokrauta virtuves palodze ir kļuvusi par lielas daļas Latvijas iedzīvotāju vizītkarti, taču daudzpusīga pilsētvides apzaļumošana, ja neskaita jau pierastos parkus, mazdārziņus uz balkoniem un mikrorajonu pagalmos, vēl ir salīdzinoši neapgūta lieta.
Sociālo tīklu rašanās ir tikai vēl viens apliecinājums, cik nekļūdīgs vairāk nekā pirms gadsimta bijis estētikas kroņprinča Oskara Vailda apgalvojums, ka dzīve imitē mākslu daudz vairāk nekā māksla dzīviVēls brīvdienu rīts, kuru vēl patīkamāku padara fakts, ka dzīvojat lielpilsētā un tāpēc jums ir visas tiesības izvēlēties, kurā no restorāniem ieturēt tādu laiskāku svētdienas branču (apzīmējums radies, apvienojot angļu vārdus breakfast un lunch, jāatzīst, ka pati gan dodu priekšroku "drančam" – drunk before lunch).