Ja sasilšana pārsniegs 1,5 grādus, gaidāmās sekas būs pārtikas nepieejamība, dzeramā ūdens nepieejamība un bioloģiskās daudzveidības mazināšanās vairākās vietās pasaulē, Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) rīkotajā preses brīfingā pirmdien sacīja ANO Klimata pārmaiņu starpvaldību padomes (IPCC) priekšsēdētājs Džims Skī.
Šonakt notikusi maģistrālā ūdensvada avārija Katrīnas dambī 26, tādēļ lielā daļā Rīgas iespējama dzeramā ūdens uzduļķošanās, informēja Rīgas ūdens pārstāvis Artūrs Mucenieks.
Speciālistu rekomendētais ūdens patēriņa daudzums pieaugušam cilvēkam ir vidēji divi litri ūdens dienā. Daļu nepieciešamā ūdens daudzuma mēs uzņemam ar pārtiku, tomēr galvenais šķidruma avots ir dzeramais ūdens. Vieni to pasmeļas no akas, citi garšīgam ūdenim speciāli brauc pakaļ uz kādu zināmu avotiņu. Taču lielākā daļa dzeramo ūdeni lietošanai uzturā iegūst no ūdensvada vai to pērk veikalā. Kādu ūdeni dzert ikdienā, un kā orientēties plašajā dzeramo ūdeņu un minerālūdeņu klāstā?
Pirms vairāk nekā septiņiem gadiem nodibinātā uzņēmuma Aqua Riga līdzšinējo darbību nevarētu vērtēt kā ļoti veiksmīgu. Šis Rīgas pašvaldības ūdensapgādes kompānijas Rīgas ūdens dibinātais uzņēmums iepriekš strādājis ar vairāku tūkstošu eiro lieliem zaudējumiem, un uz Aqua Riga nelietderību ticis norādīts jau vairākkārt. Ar zaudējumiem uzņēmums strādāja arī 2018. gadā, tiesa gan, salīdzinoši maziem – 912 eiro –, bet šo gadu esot iecerēts noslēgt bez zaudējumiem. Dzeramā ūdens ražošanu neesot plānots pārtraukt, turklāt kaut kad nākotnē uzņēmuma darbības virzieni pat varētu tikt paplašināti – tas esot ierakstīts arī Rīgas ūdens attīstības stratēģijā, kas pagājušajā nedēļā iesniegts Rīgas domē. No turienes Dienai gan komentāru tā arī neizdevās sagaidīt.
Vairāk nekā diviem miljardiem cilvēku visā pasaulē joprojām nav pieejams drošs dzeramais ūdens, liecina otrdien publiskots Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ziņojums.
SestDiena nu jau ilgāku laiku pēta mītus saistībā ar pārtiku. Un to mums, kā jau māņticīgai tautai, izrādās, ir gana. Arī pati nozare ir pateicīga: plaša izvēle, liels tirgus, daudz dažādu noteikumu un – pats galvenais – cilvēkiem ir tiesības katram uz savu patiesību, kas ir garšīgi. Atbilžu uz jautājumu, kas ir veselīgi, varētu būt mazāk, bet arī tur ir iespējamas variācijas. Tomēr diez vai kāds šaubās, ka mums visiem nepieciešams ūdens, un rosinātu šo dziru aizvietot, piemēram, ar visdabiskāko ogu sulu vai vegāno pienu