Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Oļģerts Kroders

FOTO: Valmierā atklāts mākslas objekts Krodera ābele

Godinot režisoru Oļģertu Kroderu, tieši viņa 99. gadu jubilejā 9. augustā netālu no Valmieras teātra tika uzstādīts mākslinieku Aivara Vilipsōna un Ivara Miķelsona izveidotais mākslas objekts Krodera ābele. Tas tapis, pateicoties mecenātu Borisa un Ināras Teterevu atbalstam sadarbībā ar Krodera fondu, fondu Mākslai vajag telpu un individuālajiem ziedotājiem.

FOTO: Pirmo Krodera balvu saņem Indra Briķe

Pirmdienas vakarā svinīgajā Krodera balvas pasniegšanas ceremonijā Valmieras Drāmas teātrī (VDT) balvu saņēma aktrise Indra Briķe, kura Oļģerta Krodera radīto izrāžu tuvumā bijusi jau no 17 gadu vecuma un atveidojusi skaistas un klasiskas lomas 20 gadu garumā, aģentūru LETA informēja VDT sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Ceriņa.

20. janvārī tiks pasniegta pirmā Krodera balva

20. janvārī Valmieras teātrī plkst. 18.30 notiks pirmās Krodera balvas pasniegšana, informēja teātra pārstāve Zane Ceriņa. Šo balvu iniciējis un pasniegs Krodera fonds, kas dibināts, lai saglabātu ievērojamā režisora piemiņu un veicinātu radošu viņa mākslas un dzīves skatījuma attīstību latviešu teātrī.

Teātris.zip skatītāju aptaujā uzvarējis iestudējums Vējiem līdzi

Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu tapušā Latvijas Televīzijas 1. kanāla raidījuma Teātris.zip aptaujā, kas tika rīkota vietnē ltv.lv, skatītāji visvairāk balsojuši par Mārgaretas Mičelas romāna _Vējiem līdzi _iestudējumu Liepājas teātrī, informēja Latvijas Televīzijas pārstāve Laura Brokāne.

Iespējams, skaidrosies

Ceturtdien, 18. oktobrī no plkst. 11.30 līdz 13.30 Valmieras drāmas teātrī notiks atvadīšanās no režisora Oļģerta Krodera (1921-2012). Plkst.14 notiks gājiens no teātra uz Dīvala kapiem. Visu mūžu es ne dienu nevarēju iedomāties sevi bez avīzēm, bet tagad mani neinteresē itin nekas, pilnīgi un galīgi nekas, mani nodarbina tikai viens - paša ķermenis.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide