Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +1 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 10. decembris
Judīte, Guna

Kino/TV

Aukstā vasara Kannās © DIENA

Kannu kinofestivāla programmā ir trīs filmas par mākslinieka likteni cenzūras apstākļos, viena no tām ir Rolanda Kalniņa Četri balti krekli

FOTO: Kannu kinofestivālā aizvadīts aizkustinošs filmas Četri balti krekli seanss(2)

Kannu starptautiskā festivāla programmā Kannu klasika / Cannes Classics Festivāla pils Bunjuela zālē otrdien notika režisora Rolanda Kalniņa filmas Četri balti krekli oficiālā skate, kas kļuvusi arī par šis filmas pasaules pirmizrādi. Seansā piedalījās arī filmas režisors Rolands Kalniņš un operators Miks Zvirbulis, vēsta Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Video: Intervijas un videostāsti ar filmas Baltu ciltis veidotājiem

Šodien, 16. maijā, kinoteātros visā Latvijā pirmizrādi piedzīvos viena no simtgades filmām – dokumentālā drāma Baltu ciltis, tāpēc LMT Viedtelevīzija piedāvā filmas video stāstu – intervijas ar režisoru Raiti Ābeli, operatoru Mārci Ābeli, aktieri Kasparu Aniņu un filmas vēsturiskajiem rekonstrukoriem Guntu un Juri Deģiem par filmas tapšanas procesu un katra lomu tās veidošanā, informēja videos

Lauris Ābele: Filma Baltu ciltis ir rāmjos ielikta fantāzija

Filma Baltu ciltis, salīdzinājumā ar Nameja gredzenu, ir nevis neierobežota, bet gan rāmjos ielikta fantāzija, preses konferencē atzina filmas Baltu ciltis režisors Lauris Ābele. Viņš skaidroja, ka, uzņemot filmu par astoņus gadsimtus seniem notikumiem, ir daudz nezināmā kā arī daudz vispārīgu pieņēmumu par to, kā, piemēram, tā laika cilvēki ģērbās. Taču, atšķirībā no Nameja gredzena, filmas Baltu ciltis radošā komanda centusies konsultēties ar vēsturniekiem un muzejiem, lai pēc iespējas precīzāk, balstoties uz pašreizējām zināšanām, atspoguļotu 13 .gadsimta Latvijas teritoriju un tās iedzīvotājus.

Aicina uz filmas Bille aizkulišu fotoizstādi

12. maijā plkst. 13 tirdzniecības centrā Riga Plaza tiks atklāta fotogrāfa Jāņa Deinata pilnmetrāžas spēlfilmas Bille aizkulišu fotoizstāde, informēja filmas pārstāve Evita Bērziņa.

Kannas bez selfija © DIENA

Otrdien, 8. maijā, tika atklāts 71. Kannu kinofestivāls, kas turpināsies līdz 19. maijam. Šā gada festivāls jau ir kļuvis īpašs – vismaz mums

Meklējiet vīrieti jeb Francūzis mīl Rīgu © DIENA

Eksotiski citāda un galīgi traka – tāda sākumā, īpaši uz Latvijas simtgades filmu fona, šķiet franču izcelsmes režisora, mūziķa, fotogrāfa un nomada Siegfried mākslas filma Rīga (dublis 1), kas 14. maijā Splendid Palace piedzīvos Latvijas pirmizrādi.

FOTO: 4. maija Latvijas filmu maratons kinoteātrī Splendid Palace

Nacionālā Kino centra tradicionālais 4. maija Latvijas filmu maratons kinoteātrī Splendid Palace šogad izpelnījās īpašu skatītāju interesi – vismaz sešos seansos kinozālē nebija nevienas brīvas vietas, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.