Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Māksla

FOTO: No izstādes Nenorunātās tikšanās izved 60 tonnas stikla smilšu(1)

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LLMC) izstādi Nenorunātās tikšanās apmeklējuši ap 10 tūkstošiem interesentu. Izstāde bija skatāma no 13. decembra līdz 13. februārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls. Izstāde bija veltīta zinātniskās fantastikas žanra ietekmei mākslas teritorijā, ietverot gan vēsturisku izpēti, gan tēmas aktualitāti mūsdienu mākslinieku darbos, informēja Latvijas Laikmetīgās mākslas centra komunikācijas vadītāja Paula Jansone.

Lielajā dzintarā atklās laikmetīgo izstādi Nebeidzamā pagātne un nākotne

No piektdienas, 6. marta, līdz 30. aprīlim Liepājas koncertzālē Lielais dzintars būs skatāma izstāde Nebeidzamā pagātne un nākotne. Laikmetīgā izstāde pirmo reizi vienkopus apvieno trīs mākslinieku – Daces Dēliņas-Lipskas (Liepāja, Latvija), Vladimira Migačeva (Krasnodara, Krievija) un Iljas Gaponova (Sanktpēterburga, Krievija) – darbus. Īpaši Liepājas izstādei radītie jaundarbi – gleznas un instalācijas – reflektē par laiku un iespēju notvert mirkli caur mākslu, informēja koncertzāles pārstāve Santa Margeviča.

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma Skuja Braden izstāde Samsāra

No 14. marta līdz 3. maijam Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) būs skatāma vērienīga izstāde Samsāra, aicinot iepazīt daļu no starptautisku ievērību guvušā mākslas dueta Skuja Braden – latvietes Ingūnas Skujas un amerikānietes Melisas D. Breidenas – vairāk nekā divdesmit gadu laikā kopīgi radītajiem tēlniecības un glezniecības darbiem porcelānā, informēja muzeja pārstāvji.

Edītes Pauls-Vīgneres izstādē Kafijas kantāte notiks koncerts Krāsu impulsi

Edītes Pauls-Vīgneres jubilejas izstādes Kafijas kantāte pēdējā dienā, 1. martā, plkst. 17 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīgā, Skārņu ielā 10) aicina uz koncertu Krāsu impulsi, kurā mūziķe Lauma Kazaka ar draugiem izpildīs māksliniecei veltītus skaņdarbus, informēja muzeja pārstāvji.

Tukuma Mākslas muzejā būs skatāma mākslinieces Dzidras Baumas 90 gadu jubilejas izstāde

No 29. februāra līdz 29. martam Tukuma Mākslas muzejā (Harmonijas ielā 7, Tukumā) būs apskatāma akvarelistes Dzidras Baumas 90 gadu jubilejas izstāde. Viņa ir viena no ražīgākajām māksliniecēm, kura radījusi neskaitāmus mākslas darbus. Izstādē būs eksponēts viņas veikums no dažādiem daiļrades periodiem. Izstādes noslēgumā, 28. martā plkst. 12, Tukuma Mākslas muzejā būs tikšanās ar mākslinieci un viņas 90. dzimšanas dienas atzīmēšana. Uz pasākumu aicināti mākslinieki un Dzidras Baumas daiļrades cienītāji, informēja Tukuma muzeja pārstāvji.

RIXC galerijā būs skatāma Paulas Vītolas izstāde Viļņi - Gaismas - Ēnas

No 28. februāra līdz 2. maijam RIXC galerijā, Lenču ielā 2, norisināsies mākslinieces Paulas Vītolas izstāde Viļņi - Gaismas – Ēnas. Izstādes darbos apskatāmi mākslinieciski eksperimenti ar šķietami pašsaprotamām parādībām – skaņu un gaismu. Izmantojot gaismu kā skaņas avotu un ieguves veidu, tā no neredzamas un netveramas parādības kļūst redzama un ar to iespējams strādāt vizuāli, paverot arvien jaunas iespējas eksperimentiem.

Martā K. K. fon Stricka villā norisināsies pirmā Rīgas mazākā izsole

7. martā plkst. 19 K. K. fon Stricka villā norisināsies pirmā Rīgas mazākā izsole, kurā būs iespējams iegādāties vairāku atzinību guvušu latviešu mākslinieku darbus par saprātīgām cenām. Vakara gaitā notiks arī vairāki muzikāli priekšnesumi un performances, informēja izsoles rīkotāji.

Viļņas vaibsti laika alķīmijā © DIENA

Skatoties lietuviešu fotogrāfa Šauļus Paukšta attēlus, šķiet, ka tie pieder kādam fotogrāfam iz sendienām. Tā ir mērķtiecīgi radīta ilūzija, kas raksturo starptautiski zināmā lietuviešu fotogrāfa rokrakstu, kurš ir dzimis 1964. gadā.